اخبار ایران

در صورت پیروزی جو بایدن قیمت مسکن ارزان‌ می‌شود

روزهای بروجرد- دبیر انجمن انبوه‌سازان قم می‌گوید: در این بازه زمانی تمام دولتمردان منتظر نتایج انتخابات آمریکا هستند؛ معتقدیم چنانچه بایدن به عنوان گزینه اصلی ریاست جمهوری آمریکا رای بیاورد ممکن است که قیمت مسکن تا ۲۰ درصد هم کاهش یابد.

با رشد متوسط قیمت مسکن در تهران و رسیدن آن به متری ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برخی معتقدند که قیمت مسکن ممکن است با روی کار آمدن بایدن، گزینه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کاهش پیدا کند. آیا انتخابات آمریکا تاثیری در کاهش قیمت مسکن ایران دارد؟

به گزارش تجارت نیوز دبیر انجمن انبوه‌سازان قم درباره تاثیر انتخابات آمریکا بر روند بازار مسکن ایران گفت: افزایش دوباره متوسط قیمت مسکن در تهران نشان‌دهنده آن است که سیاست‌های پولی و بانکی ما روند آشفته‌ای دارد.

در این بازه زمانی تمام دولتمردان منتظر نتایج انتخابات آمریکا هستند؛ معتقدیم چنانچه بایدن به عنوان گزینه اصلی ریاست جمهوری آمریکا رای بیاورد ممکن است که قیمت مسکن تا ۲۰ درصد هم کاهش یابد؛ چرا که ممکن است ارتباط بانکی ما با سایر کشورها تسهیل شود، مطالبات ارزی ما از کشورها آزادسازی شود که با ورود پالت‌های دلار قیمت مصالح ساختمانی نیز ارزان خواهد شد.

محمدعلی ربانی افزود: از سوی دیگر چنانچه ترامپ پیروز این انتخابات شود، ممکن است که تحریم‌ها علیه کشورهایی که با ما مراودات تجاری دارند، بیشتر شود که در این شرایط نیز قیمت مسکن نیز ممکن است دوباره افزایش یابد.

او اظهار کرد: قیمت مسکن ارتباط مستقیمی بر روند قیمت دلار دارد. چنانچه دولتمردان بتوانند بازار ارز را مدیریت و کنترل کنند قیمت مسکن نیز روند با ثباتی خواهد داشت.

تگ ها

مقالات مشابه

1 thought on “در صورت پیروزی جو بایدن قیمت مسکن ارزان‌ می‌شود”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close