اخبار لرستان

ایجاد ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی در لرستان/ ۸۰ پزشک متخصص جذب شد

روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از ایجاد هزار تخت بیمارستانی در این استان با عملیاتی شدن سه بیمارستان در حال ساخت خبر داد و گفت: امسال ۸۰ پزشک متخصص برای استان جذب شده است.

محمدرضا نیکبخت در گفت و گو با مهر در سخنانی با اشاره به در دست ساخت بودن سه بیمارستان در استان لرستان، اظهار داشت: بیمارستان ۵۲۰ تخت خوابی با همکاری قرارگاه خاتم در استان در حال ساخت است.

احداث ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی

وی با اشاره به ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی شهرستان کوهدشت، عنوان کرد: این بیمارستان با استفاده از تسهیلاتی که از بانک اخذ شده در حال ساخت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، بیان داشت: همچنین بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی شهرستان دورود با استفاده از تسهیلات بانکی در حال ساخت است.

نیکبخت با تاکید بر اینکه مجموع تخت‌های این سه بیمارستان در حال ساخت در استان، تقریباً هزار مورد است، افزود: از این تعداد حدود ۴۰۰ تخت جایگزین بوده و ۶۰۰ تخت دیگر به مجموع تخت‌های بیمارستانی استان اضافه شده است.

خریداری ۷۷ تخت «آی سی یو»

وی با اشاره به افزایش تخت در بیمارستان‌های فعلی استان، تصریح کرد: ۷۷ تخت «آی سی یو» به مجموع تخت‌های بیمارستانی استان اضافه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه بالغ بر ۴۰۰ تخت به مجموع تخت‌های بیمارستانی استان برای بیماران کرونایی اضافه شده است، افزود: همچنین اورژانس بیمارستان شهید رحیمی که امسال وارد مدار شد، بالغ بر ۸۰ تخت به مجموع تخت‌های این بیمارستان اضافه کرده است.

نیکبخت همچنین از اضافه شدن تخت‌های «سی سی یو» به مجموع تخت‌های بیمارستان‌های لرستان خبر داد.

‌جذب ۸۰ پزشک متخصص

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جذب پزشکان متخصص برای لرستان طی امسال، بیان داشت: در این راستا تلاش شد که پزشکان متخصصی که در استان لازم بود را جذب کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه در این راستا امسال شش متخصص رادیولوژی برای استان جذب شد که از این تعداد چهار نفر خانم بوده است، تصریح کرد: فوق تخصص غدد، فوق تخصص خون، چشم، جراح اعصاب، بیهوشی و… نیز طی امسال برای استان جذب شده است.

نیکبخت، تصریح کرد: در مجموع برای بیش از ۸۰ پزشک متخصص طی امسال برای استان جذب شده است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close