اخبار بروجردویژه ها

سال گذشته ۱۸ واحد تولیدی در شهرستان به چرخه تولید برگشته‌اند/ ۲۱۰ واحد تولیدی اقبالی برای تولید ندارند

روزهای بروجرد- رئیس سازمان صمت لرستان گفت: ۳۴ درصد صنایع استان در بروجرد است.

محمدرضا صفی‌خانی در همایش ملی توسعه پایدار شهرستان بروجرد که به‌صورت مجازی در دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ساختارهای هر منطقه باید به گذشته نگاه کنیم که چطور دچار چالش صنعتی شده‌ایم.

وی تصریح کرد: ۳۴ درصد صنایع لرستان در بروجرد قرار دارد و ۲۰ واحد صنعتی بزرگ با چالش‌های بزرگی روبرو بودند که با رویکرد حفظ ظرفیت‌های موجود مشکلات و چالش‌ها در این صنایع رفع شد و در حال حاضر این صنایع مانند نساجی به سود دهی و اجرای طرح توسعه رسیده‌اند.

رئیس سازمان صمت خاطرنشان کرد: برای توسعه باید از ظرفیت‌های مختلف به خصوص دانشگاهی استفاده کرد و نگاه توسعه گرانه در واحدهای صنعتی باعث موفقیت می‌شود.

صفی‌خانی اضافه کرد:  ۱۸۳ طرح دارای جواز تاسیس در حال اجرا داریم که این طرح‌ها با حضور اسایتد با رشد و پیشرفت روبرو می‌شوند.

وی بیان کرد: ۶۱۳ پروانه بهره برداری صادر شده که از این تعداد ۳۵۶ واحد فعال هستند اما از مابقی واحدهای که غیرفعال هستند تعدادی شناسایی شده‌اند که به چرخه تولید وارد می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان ادامه داد: در سال گذشته ۱۸ واحد تولیدی در شهرستان به چرخه تولید برگشته‌اند.

صفی‌خانی اظهار کرد: ۲۱۰ واحد تولیدی اقبالی برای تولید ندارند؛ اما بروجرد دارای ظرفیت‌های خوب صنعتی و معدنی است که می‌تواند باعث توسعه یافتگی شود.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close