اخبار جهان

مسلمانان اویغور مجبور به خوردن داروی تایید نشده کرونا شده اند

روزهای بروجرد- دولت سین کیانگ به  اهالی این منطقه و مسلمانان اویغور که در قرنطینه هستند به اجبار داروی تایید نشده کرونا  را خورانده است.

به گزارش شفقنا به نقل از آسوشیتدپرس، در آگوست سال ۲۰۲۰ ، عکسی که توسط یک اویغور در قرنطینه تهیه شده است ، یک بطری داروی سنتی چینی ناشناخته را نشان می دهد که گفته شده به افراد در قرنطینه کرونا در این منطقه داده می شود.

بخشهایی از منطقه سین کیانگ در شمال غربی چین به چهل و پنجمین روز از دور دوم قرنطینه به دلیل شیوع ویروس کرونا وارد می شوند.

یک زن که نخواسته هویت وی فاش شود در تماس با رسانه ها گفته مجبور شده دارویی بنوشد که پس از آن احساس ضعف و تهوع داشته است.

بنابراین گزارش، دولت در شمال غربی چین و در منطقه سین کیانگ برای مقابله با ویروس کرونا به اقدامات سختگیرانه متوسل شده است، از جمله حبس افراد در خانه ها و  اعمال قرنطینه بیش از ۴۰ روز و دستگیری افرادی که این موارد را رعایت نمی کنند.

این سخت گیری های در حالیست که حتی  ووهان و بقیه چین به زندگی عادی بازگشته اند.


قرنطینه سین کیانگ توسط دستگاه نظارت گسترده ای در چین  پشتیبانی می شود. در طول سه سال گذشته، مقامات سین کیانگ سرکوب گسترده بیش از یک میلیون نفر از اویغورها که از اقلیت های قومی و اکثرا مسلمان هستند را اعمال کرده است.

آسوشیتدپرس می نویسد: همه اقدامات اخیر محدود کننده در سین کیانگ فقط به اویغورها و سایر اقلیت های عمدتاً مسلمانان محدود نشده است اگرچه بقیه اهالی از بازداشت های  و اردوگاههای کار اجباری که شامل مسلمانان است در امانند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close