اخبار لرستانویژه ها

تصادفات در استان لرستان ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است

روزهای بروجرد- معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان گفت: میزان تصادفات لرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.

میثم قدمی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: حدود ۱۶۲ شرکت فعال در حوزه حمل و نقل داریم که از این تعداد ۸۸ شرکت مسافربری‌ هستند.

وی با بیان اینکه در حوزه اتوبوسرانی عمر ناوگان استان هفت سال است افزود: در این بخش از نظر نورم کشوری وضعیت خوبی داریم کما اینکه عمده سفرهای استان هم از طریق اتوبوس انجام می‌شود.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: در حوزه مینی‌بوس‌رانی عمر ناوگان ما ۳۱ سال و در بحث سواری کرایه حدود ۱۲ سال است که در این موارد با وضعیت مطلوب فاصله داریم و عمر این ناوگان بالاتر از میانگین کشوری است.

وی با بیان اینکه بیش از هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی در لرستان داریم بیان کرد: بنا داریم به تعویض ناوگان فرسوده بپردازیم که در این راستا خودروهای ون جایگزین مینی‌بوس‌ها می‌شود چون ضمن ایجاد رغبت در مسافر از نظر ایمنی و به روز بودن هم وضعیت بهتری دارد.

قدمی با اشاره به تشکیل کمیته تخصصی تحلیل تصادفات در راهداری لرستان بیان کرد: این کمیته به طور منظم تشکیل جلسه می‌دهد، تصادفات هر شهرستان را تحلیل می‌کند و راهکار ارائه می‌دهد که مجموعه این راهکارها به کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی تصادفات در استان منجر شده است.

وی گفت: ما در کنار عملیات اجرایی، اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی هم انجام می‌دهیم و برای کاهش تصادفات ضمن استفاده از ظرفیت روحانیان و ائمه جمعه به آموزش کودکان و نوجوانان و بانوان نیز پرداخته‌ایم. 

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان عنوان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش بسته‌ایم که به منظور جلوگیری از تصادفات، دانش‌آموزان مدارس به ویژه مدرسه‌هایی که در حاشیه راه‌ها هستند را آموزش دهیم در حالی که سال گذشته ۱۵۰۰ دانش‌آموز را آموزش دادیم.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close