اخبار بروجردویژه ها

بخش جدیدی در شهرستان بروجرد ایجاد می‌شود

روزهای بروجرد- سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: مقدمات ایجاد یک بخش جدید در شهرستان در طرح تقسیمات کشوری فراهم شده است.

احمد گودرزیان در گفت وگو با ایرنا افزود: شهرستان ۳۵۰ هزار نفری بروجرد دارای ۲بخش مرکزی و اشترینان است که بخش مرکزی با  ۱۵۰ روستای بزرگ و کوچک مدیریت آن در قالب یک بخشداری انجام می شود.

وی اظهار داشت: مراحل اداری تفکیک بخش مرکزی به ۲ بخش مجزا انجام و برای تصویب در هیات دولت ارسال شده و با پیگیری‌های صورت گرفته به زودی این مهم محقق می شود.

گودرزیان بیان کرد: درصورت تصویب این طرح از سوی هیات دولت بخش شیروان به عنوان سومین بخش این شهرستان تعیین خواهد شد.

وی اضافه کرد: در صورتی که دهستان شیروان به بخش تبدیل شود مدیریت حدود ۵۰ روستای بخش مرکزی با ۳۰هزار نفر جمعیت به این بخش واگذار خواهد شد.

سرپرست فرمانداری بروجرد ادامه داد: بخش مرکزی با جمعیت ۶۲ هزار جمعیت دارای چهار دهستان است و با توجه به جمعیت بالا پتانسیل تبدیل شدن به ۲ بخش را دارد.

گودرزیان اظهار داشت: ۹۲ دهیار در بخش مرکزی فعالیت دارند که ۱۰ نفر آنان زن هستند.

سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: براساس قانون تقسیمات کشوری هر روستایی که جمعیت آن به پنج هزار نفر برسد می تواند به شهر تبدیل شود.

گودرزیان افزود: در این شهرستان هم اکنون روستای جهان آباد در بخش مرکزی دارای این شرایط است و سال گذشته نیز روستای ونایی که از مناطق خوش آب و هوا با جاذبه های متعدد گردشگری به شهر تبدیل شد.

وی با اشاره به موقعیت روستای جهان آباد و برخوردار بودن این روستا از شهرداری و قرار گرفتن آن در پنج کیلومتری بروجرد اضافه کرد: اقدامات و مکاتبات لازم برای تبدیل شدن الحاق روستا به شهر بروجرد نیز صورت گرفته است.

شهرستان ۳۵۰هزار نفری بروجرد دارای ۱۸۶روستا در۲ بخش مرکزی و اشترینان است که از این تعداد ۱۵۴ روستا تحت پوشش بخش مرکزی و مابقی تحت پوشش بخش اشترینان  است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close