اخبار بروجرد

رحیم جافری: شهرداری قصدی بر ایجاد انحصار در حوزه مدیریت تفکیک پسماند ندارد

روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: شهرداری قصدی بر ایجاد انحصار در حوزه مدیریت تفکیک پسماند ندارد، لکن فعالان این حوزه باید به‌صورت قانونی و مطابق با موازین بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند.

رحیم جافری در جلسه ساماندهی پسماند اظهار کرد: شهرداری‌ها متولی اصلی جمع‌آوری تمامی پسماندهای خانگی در سطح شهر هستند و موظف به جلوگیری از بروز اخلال در این حوزه هستند.

وی تصریح کرد: بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها موظف هستند از فعالیت کسانی که به نحوی باعث آلودگی محیط عمومی می‌شوند و سلامت دیگران را به خطر می‌اندازند جلوگیری کند.

شهردار بروجرد خاطرنشان کرد: اگر کم و کاستی در راستای جمع‌آوری پسماندها صورت گیرد در فضای مجازی به‌سرعت منتشر می‌شود.

جافری اضافه کرد: از سوی دیگر ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند، شهرداری را متولی جمع‌آوری زباله می‌داند نه اشخاص دیگر را و طبق جلسه‌ای که در مورخ ۹۸/۷/۲۵ در استان با حضور مدیریت پسماند استان به ریاست مهندس امیری معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل شد، شهرداری بروجرد موظف شد که بحث تفکیک پسماندها به سرمایه‌گذار واجد شرایط واگذار کند.

وی بیان کرد: در همین راستا شهرداری پس از انجام تشریفات قانونی و درج آگهی در روزنامه‌ها، سرمایه‌گذار مورد تائید و واجد شرایط این امر را انتخاب کرد و سرانجام در سال ۹۹ سرمایه‌گذار این حوزه، کار خود را آغاز کرده است.

شهردار بروجرد ادامه داد: روزانه بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ تن زباله در سطح شهر جمع‌آوری می‌شود که با تفکیک آن‌ها باعث کاهش آسیب به محیط‌زیست و باعث ایجاد منبع درآمد می‌شود و در این راستا شهرداری به وظیفه خود عمل کرده است.

جافری در خصوص مغازه‌های خریدوفروش ضایعات، افزود: این کسبه اکثراً فاقد پروانه کسب‌وکار و مجوزهای لازمه هستند و از نظر بهداشت محیطی نیز به محله‌ها آسیب جدی وارد می‌کنند و باعث افزایش حیوانات موذی مانند موش و … و شیوع بیماری‌های واگیردار می‌شوند.

وی اظهار کرد: لجن کش‌ها نیز مشکلات زیست‌محیطی زیادی را در سطح شهر ایجاد کرده‌اند و با تخلیه در محل‌های غیرمجاز باعث می‌شوند بوی تعفن در ورودی و خروجی‌های شهر ایجاد شود.

شهردار بروجرد تصریح کرد: در این خصوص نیز شهرداری در نظر دارد با درج آگهی این امر را به پیمانکار واجد شرایط واگذار کند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close