اخبار لرستانویژه ها

ثبت نام ۲۳ هزار لرستانی در طرح مسکن ملی/ ۱۴ هزار نفر واجد شرایط نبودند

روزهای بروجرد- رئیس اداره اقتصاد و مسکن راه و شهرسازی لرستان گفت: سهم لرستان از طرح اقدام ملی مسکن ۱۰ هزار و ۷۸۶ واحد است که تا به امروز ۲۳ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند و از این تعداد تنها ۹ هزار نفر واجد شرایط بودند.

محمد علوی کیا در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: علت اصلی افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها متناسب نبودن میزان عرضه مسکن و تقاضا برای آن است.

وی با بیان اینکه دولت برای رفع این مشکل طرح اقدام ملی مسکن را در کشور آغاز کرد، افزود: سهم لرستان از این طرح ۱۰ هزار و ۷۸۶ واحد مسکونی است.

رئیس اداره اقتصاد و مسکن راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه تا به امروز ۲۳ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن در لرستان ثبت نام کرده‌اند، بیان کرد: از این تعداد تنها ۹ هزار نفر واجد شرایط بودند.

علوی کیا با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی مسکن شامل مجموعه‌ای از طرح‌های مختلف برای تأمین مسکن قشر متوسط و ضعیف جامعه است، تصریح کرد: برای نمونه تعدادی از زمین‌های این طرح از طریق واگذاری اراضی دولت تأمین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سه هزار واحد از طرح اقدام ملی مسکن در بافت‌های فرسوده شهرها ساخته خواهند شد که برای تأمین زمین این واحدها بایستی اقدامات فرهنگی زیادی در این مناطق انجام شود.

رئیس اداره اقتصاد و مسکن راه و شهرسازی لرستان در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: سه هزار و ۱۰۰ واحد از طرح اقدام ملی مسکن استان در شهرستان خرم‌آباد ساخته می‌شود همچنین در حال حاضر برای هفت هزار واحد از این طرح زمین مشخص شده است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close