اخبار لرستان

افتتاح آزاد راه خرم آباد- بروجرد تا دهه فجر؛ پروژه کمربندی دورود به ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

روزهای بروجرد- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش اول آزاد راه خرم آباد- بروجرد- اراک تا دهه فجر افتتاح می‌شود گفت: پروژه کمربندی دورود به ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش تسنیم، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه های حوزه راه این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مسیرهای شریانی در استان لرستان مسیر خرم آباد- دورود است که از ازنا به شازند می‌رود، مسیر دیگر الیگودرز به داران و اصفهان است که باند دوم یا چهار خطه کردن آنها همچنان در اولویت بوده است اما در سالیان گذشته به دلیل محدودیت منابع کار اجرای آن کند شده و به درازا کشیده شده است.

وی افزود: ما در بازدید از این محورها به این جمع‌بندی رسیدیم که در بخش بزرگراهی در مجموع حدود ۵۰ کیلومتراز پروژه محور ازنا-شازند و محور الیگودرز به داران و کمربندی دورود را اجرا و بخشی از آن یعنی حدود ۱۵ کیلومتر را در اوایل هفته دولت افتتاح کنیم و مابقی تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

وزیر راه و شهرسازی در رابطه با اجرای پروژه کنار گذر دورود عنوان کرد: پروژه کمربندی دورود به طول ۱۲.۱ کیلومتر حدود ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و اکنون به این جمع‌بندی رسیدیم که با توجه به محدودیت بودجه از محل تبصره ۱۹ و فرصتی که در قانون برای کنار گذرها پیش آمده بتوانیم با یک سرمایه‌گذاری اجرای این پروژه را در دستور کار قرار دهیم.

وی بیان کرد: با توجه به زمان‌بندی پروژه کمربندی دورود اگر بشود حداکثر ظرف دو سال تکمیل کرد یک فاز مقدماتی برای بهره‌برداری زودرس و می‌توان گفت یک باند تا قبل از پایان دولت به بهره‌برداری برسانیم.

اسلامی گفت: پروژه های بزرگراهی جز پروژه‌هایی قرار دارند که در برنامه جهش تولید سال ۹۹ بیشتر هستند و آزادراه لرستان هم یکی از این پروژه‌های آزادراهی است که امسال متعهد هستیم بخش اول آن که از خرم‍آباد به بروجرد است و قابلیت افتتاح دارد تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسانیم.

وی در رابطه با پروژه‌های حوزه راه‌آهن استان نیز تصریح کرد: پروژه راه‌آهن یکی از پروژه های بزرگ و طاقت فرساست که بر اساس برآورد دو سال قبل حدود سه هزار میلیارد تومان باید برای آن هزینه شود که دنبال این هستیم یک الگوی تامین مالی برای آن دنبال کنیم و اگر توجیه اقتصادی آن فراهم شود پروژه را می‌توانیم سرعت دهیم و در دستور کار بگذاریم.

وزیر راه و شهرسازی در رابطه با پروژه راه‌آهن الیگودرز نیز خاطرنشان کرد: پروژه الیگودرز به خط راه‌آهن سراسری ازنا حدود ۶۰ درصد زیرسازی آن پیشرفت دارد و ساخته شده است.

وی اظهار داشت: پروژه راه‌آهن الیگودرز را جزو پروژه‌هایی گذاشته‌ایم که بتوانیم با اولویت کار کنیم.

اسلامی افزود: تمام پروژه‌هایی که در مورد آنها صحبت کردم از قبیل آزادراه معارض ملکی دارند و باید زمین‌های مردم خریداری شود و دلیل طولانی شدن پروژه همین وضعیت معارضان است که امیدواریم بتوانیم با هماهنگی استاندار، مشارکت مردم، مساعدت فرمانداران راه حلی برای این موضوع پیدا و با خرید ملک معارضان کار را تسهیل کنیم.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close