اخبار جهان

همه شهروندان بریتانیا اهداکننده عضو شدند

روزهای بروجرد- از روز چهارشنبه گذشته اهدای عضو در بریتانیا به صورت نوعی رفتار اجباری درآمد و هر فردی که مرگ مغزی‌اش تایید شود مستقیماً یک اهداکننده عضو خواهد بود، مگر آنکه خود فرد رسماً در طول حیاتش شخصاً مخالفت خود را با این اقدام اعلام کرده باشد.

به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های انگلیسی خبر دادند، بر اساس این قانون هر فرد بالای ۱۸ سال بریتانیایی یک اهداکننده عضو بالقوه محسوب می‌شود و تنها در صورتی که در طول حیات خود نسبت به اهدای اعضای بدنش اعتراض کرده باشد، پزشکان اجازه پیدا نخواهند کرد اعضای بدنش را به افراد نیازمند پیوند بزنند.

طبق اعلام هیات بهداشت عمومی بریتانیا، این قانون می‌تواند جان میلیون‌ها نفر از افرادی را که نیازمند پیوند عضو هستند اما عضوی برای اهدا پیدا نمی‌کنند نجات دهد.

با این حال وزیر بهداشت بریتانیا تاکید دارد اجرای این قانون در حال حاضر و تا زمان پایان بحران شیوع ویروس کرونا مسکوت خواهد ماند.

به اعتقاد پزشکان، اجرای این قانون باعث می‌شود شمار عملیات پیوند عضو در بریتانیا در سال ۲۰۲۳ به بیش از ۷۰۰ عمل برسد که خود می‌تواند عاملی برای نجات تعداد بیشتری از بیماران شود.

گفتنی است قانون مشابهی در سال ۲۰۱۵ در ولز به تصویب رسیده و پیش‌بینی می‌شود در پاییز پیش رو چنین قانونی در اسکاتلند هم به تصویب برسد.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close