اخبار بروجردویژه ها

محدودیت های جدید در بروجرد/ ورود خودروهای غیربومی ممنوع است

روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: با توجه به افزایش ویروس کرونا ورود پلاک های غیربومی به بروجرد ممنوع اعلام شده و راهور و پلیس راه نیز خودرو با پلاک غیر بروجرد را توقیف کنند.

به گزارش ایرنا عیدالرحیم رحیمی روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا که در سالن جلسات فرمانداری بروجرد برگزار شد، افزود: شیوع کرونا همچنان ادامه دارد و متاسفانه مردم دستورالعمل ها را رعایت نمی کنند و تصورشان این است که این ویروس تمام شده در حالی که ادامه دارد ولی در بروجرد میزان مرگ و میر با این ویروس کم است.

وی اضافه کرد: با توجه به این که آمار تست های بیماری کرونا در بروجرد افزایش یافته و این موضوع نگران کننده است لذا تا پایان هفته شهرستان بروجرد تعطیل اعلام می شود.

فرماندار بروجرد گفت: اماکن عمومی، پارک ها و تفرجگاه‌ها مملو از جمعیت هستند که این موضوع خود می تواند سبب افزایش ابتلا به کرونا باشد که در این راستا دستور محدود سازی دوباره اجرا می شود.

رحیمی با اشاره به وضعیت بازار بیان کرد: بازار باید طبق پروتکل های بهداشتی فعالیت کند که استفاده از دستکش و ماسک ضروری بوده و صاحبان مغازه باید کنترل کنند که مشتریان با ماسک و دستکش وارد شوند و در غیر این صورت مغازه پلمپ می شود که اکیپ های چندگانه بازار را در این مدت کنترل می کنند.

وی اظهار داشت: رستوران ها حق بازگشایی ندارند و باید تعطیل باشند و همچنین اغذیه فروشی های سیار تا پایان هفته تعطیل و حق فعالیت ندارند.

فرماندار بروجرد اضافه کرد: ورود به روستاها مخصوصا روستاهای گردشگری ممنوع بوده و اجازه ورود به روستاها داده نمی شود.

رحیمی جمع آوری مجدد دستفروشان را برای جلوگیری از شیوع کرونا ضروری دانست و گفت: اکیپ جمع آوری دست فروش ها در شهر باید فعال شود که نیروی انتظامی در این امر همکاری می کند و از امروز تا پایان هفته پروتکل های بهداشتی در شهرستان بروجرد افزایش می یابد.

وی گفت: امروز مشکل اصلی این است که شهروندان بروجردی رعایت نمی کنند و آمار بالا بودن کرونا در بروجرد ربطی به خوزستانی ها ندارد و مربوط به شهروندان بروجردی است.

فرماندار بروجرد با تاکید بر این که از امروز کلیه پارکها و تفرجگاهها تعطیل می باشد افزود: خودروهایی که در کنار پارکها و تفرجگاهها توقف کنند به پارکینگ منتقل شده و ۲ میلیون ریال جریمه می شوند.

وی اظهار داشت: روسای ادارات موظف هستند پروتکل های بهداشتی را رعایت و فاصله گذاری اجتماعی کنترل شود و همچنین از تجمع افراد و تشکیل صف جلوگیری شود.

رحیمی گفت: اتوبوسرانی تا پایان هفته تعطیل و کار جابجایی انجام نخواهد شد و متاسفانه در اتوبوس ها فاصله اجتماعی رعایت نمی شود.

فرماندار بروجرد اضافه کرد: آرامستانها با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت داشته و تشییع باید بدون تجمع انجام شود و این محدودیتها تا پایان هفته جاری قابل اجرا است و تصمیمات ستاد کرونا از طریق رسانه ها اعلام شود چرا که دولت به فرمانداری ها اختیار داده تا برای شهر تصمیم بگیرند.

وی با اشاره به برگزاری امتحانات دانش آموزان افزود: امتحانات بدون حضور اولیا در مدارس انجام شود.

فرماندار بروجرد اضافه کرد: نماز عید فطر به دلیل شیوع کرونا در بروجرد برگزار نمی شود و مساجد همچنان تعطیل است.

رحیمی اظهار داشت: برگزاری هر گونه مراسمات عروسی و ختم همچنان ممنوع است.

وی با تاکید بر رعایت بهداشت در فروشگاه های زنجیره ای گفت: فروشگاههای زنجیره ای که رعایت پروتکل های بهداشتی را انجام ندهند پلمپ می شوند و توزیع برنج دولتی در فروشگاهها ممنوع است و روسای اتحادیه های اصناف اگر نتوانند صنف خود را مدیریت کنند از سمت خود عزل خواهند شد.

رحیمی اضافه کرد: همچنین مراکز پیشخوان دولت و کافی نت ها تا پایان هفته تعطیل هستند.

وی اظهار کرد: آزمایشگاه بروجرد تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و تست ها به مرکز استان ارسال می شود.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close