اخبار جهان

فرزندان ترامپ در کمپین انتخاباتی پدر/ آیا ایوانکا و دونالد جونیور گزینه‌های بعدی ریاست جمهوری آمریکا هستند؟

روزهای بروجرد- پسر ترامپ با مو‌های جو گندمی و تیشرت طراحی شده و مناسب جایزه فشن شوی آنلاین، تبلیغات خودش را برای پدرش اداره کرده و می‌گوید: قبل از اینکه چین کمونیست بحران کرونا را بر سر ما بیاورد ما بزرگترین اقتصاد جهان بودیم! بیشترین شغل‌ها را ایجاد کرده بودیم و کسی که این اقتصاد را ایجاد کرده بود می‌تواند بار دیگر آن را تکرار کند اما بروکرات ۵۰ ساله واشنگتنی (جو بایدن) که بیشتر اوقات یادش نمی‌آید کجا بوده، نمیتواند چنین کاری کند.
با این مقدمه به کمپین تبلیغاتی ترامپ که چشمش به سه فرزندش دونالد ترامپ جونیور، اریک، ایوانکا و همسران و شرکای آن‌ها یعنی کیمبر گولیفویل، لارا ترامپ و جرارد کوشنر دوخته شده خوش آمدید.
این شش نفر مهمترین استراتژیست‌های کمپین تبلیغاتی ترامپ هستند که وظیفه حمله به مخالفان را بر عهده دارند و با کمک شهرت پدرشان شبیه به مافیای سیاسی مدرن عمل می‌کنند.
هفته گذشته دونالد ترامپ جونیور پستی در اینستاگرامش منتشر کرد که به اشتباه بایدن را یک پدوفیل معرفی می‌کرد. او در واکنش به انتقادات مدعی شد که شوخی می‌کرده است!
اریک نیز مدعی شده دموکرات‌ها ویروس کرونا را علم کردند تا ترامپ را تخریب کنند. اریک در گفتگو با فاکس نیوز مدعی شده بعد از سوم نوامبر (تاریخ انتخابات) خواهید دید که چطور ویروس کرونا ناگهان از بین می‌رود و همه جا بازگشایی می‌شود. آن‌ها (دموکرات‌ها) سعی دارند دارایی‌های بزرگ ما را از چنگ‌مان در بیاورند.
مو ولا مشاور ارشد بایدن زمانی که او معاون اول اوباما بود درباره این اظهارات گفته اریک بیچاره آی‌کیوی پایینی دارد، اما وقتی شما می‌بینید که ۹۰ هزار خانواده عزیزانشان را از دست داده‌اند و دوستان و نزدیکان شما هم در بین آن‌ها بوده‌اند، باید خیلی وحشتناک باشید که چنین حرفی بزنید.
کمپین انتخاباتی ترامپ
گاردین در گزارشی درباره حضور فرزندان ترامپ نوشته آنها از ابتدای اعلام حضور او به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری در برج ترامپ در ژوئن ۲۰۱۵ در کنار او حضور داشتند. یک سال بعد دونالد ترامپ جونیور و جرارد کوشنر همسر ایوانکا ترامپ با یک وکیل روس که قول خرابکاری علیه هیلاری کلینتون را داده بود در برج ترامپ قرار ملاقات داشتند.
دونالد جونیور، اریک و ایوانکا در کنار دختر کوچک ترامپ، تیفانی زمانی که پدرشان در همایش ملی جمهوری خواهان در سال ۲۰۱۶ سخنرانی پیروزی انتخابات درون حزبی را قرائت می‌کرد، حضور داشتند.
در دومین مناظره انتخاباتی سال ۲۰۱۶ زمانی که از هیلاری کلینتون خواستند یک جمله مثبت درباره رقیبش بگوید گفت: من به فرزندان او احترام می‌گذارم. فرزندانش خودشان را به طرز باور نکردنی‌ای وقف پدرشان کرده‌اند و فکر می‌کنم این موهبت بزرگی برای دونالد است.
فرزندان ترامپ سراسر کشور سفر می‌کردند و برای او تبلیغ می‌کردند، اما پشت صحنه جرارد کوشنر نقش مهمی در شکل‌دهی استراتژی دیجیتال پدر زنش داشت. زمان اعلام پیروزی انتخاباتی، زمانی که کل جهان چشم به آمریکا دوخته بود، کل خانواده پشت دونالد ترامپ حاضر بودند.
ایوانکا و جرارد کوشنر که به «جاوانکا» معروف شده‌اند، مشاوران ارشد ترامپ در کاخ سفیدند. ایوانکا فرزند محبوب پدر است. ترامپ یکبار درباره ایوانکا اغراق دروغینی کرده و گفته بود او ۱۵ میلیون شغل ایجاد کرده است. کوشنر پشت پرده بسیاری از مهمترین استراتژی‌های دولت ترامپ از جمله طرح صلح خاورمیانه و اخیرا پندمی کروناست.
قبل از پندمی کرونا دونالد جونیور سخنران اصلی گردهمایی‌های انتخاباتی ترامپ یا جمهوری خواهان بود. او در یک گفتگو با وبسایت اکسیوس در ماه مارچ گفته بود بعد از یکی از سخنرانی‌هایش تماسی از رییس جمهور داشته که به او گفته خیلی تهاجمی عمل کرده است. او در پاسخ به پدرش گفته من با تماشای مواضع شما یاد می‌گیرم، چطور عمل کنم.
دو سال پیش دونالد جونیور از همسرش ونسا جدا شد و با گولیفویل وکیل و یکی از مهمانان دائمی شبکه فاکس نیوز که همسر سابق گاوین نیوسام شهردار دموکرات سن فرانسیسکو بوده رابطه‌ای را آغاز کرد.
اریک بیشتر زیر سایه برادرش گم شده، اما لارا همسر اریک یکی از شخصیت‌های کلیدی و اصلی کمپین تبلیغاتی ترامپ است. او اخیرا در توییتر خود نوشته «رسانه‌ها اینطور القا می‌کنند که زنان حامی ترامپ نیستند. این غلط است.»
در ایام همه‌گیری کرونا فرزندان ترامپ بیش از پیش در کمپین پدرشان فعال شده‌اند. تیم تبلیغاتی ترامپ هفت روز هفته برنامه‌های آنلاینی را در حمایت از ترامپ تولید می‌کند. دونالد جونیور از همه فعال‌تر با حامیان مالی اصلی و رای دهندگان قرار ملاقات می‌گذارد.

گاردین درباره کمپین خانوادگی انتخاباتی ترامپ نوشته دموکرات‌هایی نظیر ولا مشاور بایدن معتقدند فرزندان و همسران فرزندان ترامپ همان اندازه خصلت تهاجمی و توهین کننده دارند که پدرشان و اگر بخواهید بخشی از کمپین ترامپ باشید باید روحتان را بفروشید. آن‌ها بخشی از مافیای نفرتند. مقادیر زیادی نفرت و نفرت‌پراکن در استخوان و قلب آن‌ها انباشت شده و تا تاکنون چیزی شبیه به این وجود نداشته است.


بیشتر بخوانید: واکسن ویروس کرونا، ابزار تبلیغاتی تازه ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۰


به گزارش رویداد۲۴ از نظر ترامپ فرزندانش بخشی از سپر حفاظتی او هستند. جاشوآ کندال نویسنده کتاب «اولین پدران: والدگری و سیاست از زمان جرج واشنگتن تا باراک اوباما» در این‌باره معتقد است: خانواده برای ترامپ بسیار مهم است چرا که او چیز‌هایی از خانواده‌اش می‌گیرد که از دیگران نمی‌تواند: «وفاداری» در نتیجه قطعا او حساب زیادی روی فرزندانش باز کرده و فرزندانش هم همه وقت و تلاششان را وقف او می‌کنند، چون او واقعا یکی از حامی‌ترین پدران است.
کندال می‌گوید: اینکه این‌ها تا کجا پیش می‌روند مهم و در عین حال می‌تواند مخرب باشد. یکی از بهترین مثال‌ها زمانی بود که اریک گفت بعد از انتخابات خواهید دید که ویروس کرونا ساخته و پرداخته دموکرات‌ها بوده است. آن‌ها تا این حد حاضرند واقعیت‌ها را به نفع پدرشان قلب کنند. این تراژدی حزب جمهوری‌خواه است که هر سیاستمداری بخواهد موقعیت مشابهی نزد ترامپ داشته باشد باید به نوعی واقعیت را قلب کند.
کندال همچنین گفته تجربه در آمریکا نشان داده فرزندان کاندیدا‌های ریاست جمهوری عمدتا پشت پرده فعالیت می‌کنند. این رویه از زمان جیمی کارتر در دهه ۱۹۷۰ رواج داشته تا زمان جرج بوش پسر برای کمپین‌های انتخاباتی پدرش در سال‌های ۱۹۸۸ و ۱۹۹۲.
او گفته آنچه در مورد ترامپ جالب است این است که فرزندانش به طور علنی فعالیت‌هایی می‌کنند که عمدتا وظیفه معاون اول است.
شاید قرار است این خاندان ادامه داشته باشد. شعار «دونالد ترامپ جونیور ۲۰۲۴» و «ایوانکا ۲۰۳۲» در همایش‌های تبلیغاتی ترامپ شنیده می‌شود. یک نظرسنجی توسط کمپانی سروی مانکی برای وبسایت خبری اکسیوس در ماه ژانویه سوال کرده بود که کدام جمهوری‌خواه قرار است برای سال ۲۰۲۴ کاندیدا شود. نفر اول مایک پنس و نفر دوم نظرسنجی دونالد جونیور فرزند ترامپ بود. ایوانکا بعد از نیکی هیلی در رتبه چهارم قرار داشت.
مایکل استیل رییس سابق کمیته ملی جمهوری خواهان گفته حرف و حدیث زیادی در این باره وجود دارد، اما به عقیده من واقعیت سیاسی به آن‌ها تحمیل خواهد شد. چه ترامپ انتخابات را پیروز شود چه نشود جمهوری خواهان زیادی هستند که منتظر تغییر دولتند و قرار نیست به آرامی به ترامپ شب بخیر بگویند. (با او خداحافظی کنند) این طور نیست که بگوییند اوه تو پسر یا دختر دونالد ترامپی پس ما به تو تعظیم می‌کنیم. این اتفاق نخواهد افتاد.
تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close