اخبار بروجرد

فرماندار بروجرد: اصناف پرخطر در بروجرد تا اطلاع ثانوی بسته است

روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در بروجرد گفت: اصناف پرخطر از قبیل غذا خوری و رستوران‌ها همچنان تا اطلاع ثانوی بسته خواهند ماند.

عبدالرحیم رحیمی در گفت‌وگو با تسنیم در رابطه با وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان اظهارداشت: براساس تست‌هایی که در روزهای اخیر گرفته شده متاسفانه شیوع ویروس کرونا و آمار مبتلایان رو به افزایش است.

وی افزود: در حال حاضر شرایط بیماری به جایی رسیده که اکثریت کسانی که ناقل هستند یا به این بیماری مبتلا شده‌اند هیچگونه علائم ظاهری مانند تب یا بقیه علائم را که قبلا گفتند، ندارند.

فرماندار بروجرد عنوان کرد: با توجه به شرایط موجود ستاد مرکزی کرونا به ریاست استاندار  لرستان تفویض اختیار شد و در بحث باز شدن مدارس اختیار تام به فرمانداری‌ها داده شد.

وی بیان کرد: اگر چه وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که از تاریخ  ۲۷ اردیبهشت  مدارس در سطح کشور باز است ولی با توجه به شیوع بیماری فعلا بازگشایی به تاریخ دیگری موکول شده و البته از طریق رسانه‌ها تاریخ بازگشایی به همه خانواده‌ها اعلام خواهد شد.

رحیمی تاکید کرد: با توجه به این که دانش‌آموزان ۸۰ درصد از کتاب‌های درسی خود را در مدرسه گذرانده‌اند و تنها ۲۰ درصد باقی مانده و دانش‌آموزان این ۲۰ درصد را به صورت مجازی خوانده‌اند تصمیم براین گرفته شد که فعلا مدارس باز نشود و فقط دانش‌آموزانی که امتحانات نهایی دارند باید آموزش خود را دنبال کنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط موجود در شهرستان بروجرد و این که مراجعه کننده‌ای به مدارس به آن معنا وجود ندارد و به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در بین دانش‌آموزان  اجازه بازگشایی به مدارس داده نشد.

فرماندار بروجرد اظهارداشت: به مدیر آموزش و پرورش این اجازه داده شده که اگر در سطح روستا و مناطقی که با فضای مجازی در ارتباط نبوده‌اند با صلاحدید خودشان و با رعایت موازین بهداشتی این کار صورت پذیرد. خوشبختانه دانش‌آموزان در سطح شهرستان از صد در صد آموزش مجازی بهره‌مند بوده‌اند و جای نگرانی نیست و همین امر سبب شد که اجازه ندهیم مدارس به صورت رسمی آغاز به کار کنند.

وی در رابطه با بازشدن صنوف و آغاز به کار فروشگاه‌ها و مغازه‌های شهرستان بروجرد نیز افزود: در حال حاضر بخشنامه جدیدی در بحث تعطیل کردن صنوف در بروجرد به دست ما نرسیده و مغازه‌ها می‌توانند به کار خود ادامه دهند ولی توصیه می‌کنم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا هر چه زودتر این  بیماری از بین برود ولی مشاغلی که قبلا اجازه باز شدن به آنها داده نشد مانند غذا خوری‌ها و رستوران‌ها همچنان تا اطلاع ثانوی بسته خواهند ماند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close