اخبار لرستان

افزایش شیوع کرونا در لرستان؛ ادارات محدودیت‌های لازم را برای مقابله با ویروس به کار گیرند

روزهای بروجرد- استاندار لرستان با اشاره به افزایش شیوع کرونا در لرستان گفت: برای پیشگیری از شیوع این ویروس به برخی از دستگاه‌ها تأکید شده مجدداً محدودیت های لازم را برای مقابله با کرونا به کار گیرند.

 سید موسی خادمی در جلسه شورای اداری لرستان اظهار داشت: در بحث شیوع ویروس کرونا در استان لرستان متاسفانه با وجود  اطلاع رسانی و انجام تمهیدات لازم، روند کاهشی ملاحظه نمی‌شود و شیوع بیماری در حال افزایش است.

وی یکی از دلایل افزایش آمار بیماران کرونایی استان را حجم تعداد تست و بیماریابی دانست و افزود: برای پیشگیری از شیوع این ویروس به برخی از دستگاه‌ها تأکید شده مجدداً محدودیت های لازم را برای مقابله با کرونا به کار گیرند.

استاندار با بیان اینکه لرستان بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا در وضعیت هشدار قرار دارد عنوان کرد: با توجه به این شرایط و  اختیاراتی که به فرمانداران برخی از شهرستان‌ها داده شده لازم است اقدامات کنترلی انجام دهند.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی اگر دستگاهی موضوعی مطرح کند که سبب ازدحام و اجتماع مردم به بهانه دریافت خدمات اداری و دولتی شود، مدیر دستگاه مربوطه مسئول است پس مدیران دستگاه های اجرایی باید با نظارت بر زیرمجموعه خود بر عدم شکل گیری اجتماعات اقدام کنند.

خادمی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس نیز گفت: از آنجا که وضعیت اکثر شهرستان‌ها و مناطق استان زرد یا قرمز است و با توجه به سخنرانی مقام معظم رهبری راس ساعت ۱۲ ظهر روز جمعه، راهپیمایی روز جهانی قدس متناسب با دیگر مناطق کشور در استان لرستان برگزار نمی‌شود.

وی در رابطه با برگزاری برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس نیز تصریح کرد: لازم است مدیران به ویژه دستگاه‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند از قبیل نیروهای مسلح، سازمان حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و بنیاد شهید باید مشارکت بیشتری داشته باشند.

خادمی به لزوم رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی تاکید کرد و اظهارداشت: صدا و سیما با پخش برنامه‌های ویژه و دعوت از افراد متخصص و موثر این مفهوم را ترویج کند تا بتوانیم شرایط کنونی را  به سلامت طی کنیم و با توجه به وضعیت  شیوع ویروس کرونا در سطح استان لرستان ممکن است تصمیمات خاصی در هفته پیش رو اتخاذ شود.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close