اخبار لرستان

استاندار لرستان: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در لرستان بیشتر از حد انتظار است

روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: رقم مبتلایان به ویروس کرونا در استان نسبت به جمعیت بیشتر از حد انتظار است لذا تمام توان خود را برای مبارزه با این بیماری و حفظ سلامت مردم بکار گرفته ایم.

سیدموسی خادمی در جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونا اظهار داشت: فعالیت های انجام شده توسط دستگاه های اجرایی استان مطابق با سیاست های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا بوده و تاکنون به خوبی انجام گرفته است .

وی افزود: عملیات غربالگری در استان به درستی اجرا شده و در همین راستا طرحی از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان با مضمون انجام غربالگری توسط پزشکان داوطلب ارائه شد که به انجام این طرح کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به اعمال کنترل در مبادی ورودی شهرها تصریح کرد: بر اساس آمارهای دریافتی حجم مسافرت به استان نسبت به گذشته بسیار کمتر شده که بیانگر توجه هموطنان به هشدارها و جدی گرفتن کرونا است.

استاندار لرستان ضمن تاکید بر رقم بالای مبتلایان در استان نسبت به جمعیت افزود: مجموعه دولت با تمام توان برای حفظ سلامت مردم می کوشد و امکانات در مراکز درمانی برای مقابله با این بیماری در حد مطلوب است اما مردم توجه داشته باشند که به منظور پیشگیری از شیوع بیماری، حداقل تا ۱۵ فروردین از هرگونه حضور در تجمعات و تردد غیرضروری پرهیز کنند.

 خادمی در خصوص نحوه ارائه آمار مبتلایان گفت: این امر بر اساس پروتکل تعریف شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و انجام تست تشخیص بیماری انجام می شود و آمار کنونی استان کاملا صحیح است.

 وی تاکید کرد: البته ممکن است افرادی در سطح جامعه به این ویروس مبتلا بوده و  از این موضوع بی اطلاع باشند بنابراین از شهروندان تقاضا می شود ضمن همکاری با دانشگاه علوم پزشکی، وضعیت خود را در سامانه غربالگری دولت ثبت کنند .

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close