اخبار بروجرد

فرماندار بروجرد: ۱۸۰۰ نفر برگزاری انتخابات در شهرستان را بر عهده دارند

روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: صلاحیت ۲۶ داوطلب نمایندگی مجلس در این شهرستان تایید شده بوده که با تایید صلاحیت هشت داوطلب دیگر از سوی شورای نگهبان مجموع داوطلبان این دور از انتخابات به ۳۴تن افزایش یافت.

عبدالرحیم‌ رحیمی در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: بعد از ثبت نام اولیه از ۷۵ داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان ۲ نفر انصراف دادند و صلاحیت ۲ نفر نیز توسط هیات اجرایی رد و در نهایت صلاحیت ۶۹ نفر تایید و معرفی شدند.

وی افزود: از بین ۶۹ نفر تایید و معرفی شده به شورای نگهبان صلاحیت ۲۶ داوطلب تایید و ۴۳ نفر یا صلاحیت آنها تایید نشده و یا اینکه احراز نشده است.

فرماندار بروجرد بیان کرد: از بین ۴۳ نفر نیز صلاحیت ۲۱ نفر احراز نشد( احراز نشدن صلاحیت یک نفر بعبارتی یک نوع رد شدن محترمانه است) و ۲۲ نفر رد صلاحیت شدند.

رحیمی اضافه کرد: همه این۴۳ نفر که یا احراز صلاحیت نشدند یا صلاحیت آنها تایید نشده است اجازه اعتراض دارند و در نهایت لیست نهایی داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید شده است در تاریخ ۲۲ بهمن ماه اعلام رسمی خواهد شد.

وی ادامه داد: داوطلبانی که در تاریح ۲۲ بهمن ماه نام آنها بعنوان کسانی که صلاحیت آنها تایید شده باشد بعنوان نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی معرفی می شوند و از تاریخ ۲۴ بهمن به مدت یک هفته اجازه تبلیغات دارند.

معاون استاندار لرستان یادآور شد: در مجموع ۲۴۳ صندوق در شهرستان بروجرد به منظور رای گیری در نظر گرفته شده است که به ازای هر صندوق حداقل ۱۵ و حداکثر ۲۵ نفر از اجرایی و نظارت حضور دارند.

رحیمی گفت: از مجموع ۲۴۳ صندوق بروجرد، تعداد ۳۳ صندوق مربوط به اشترینان است.

فرماندار بروجرد با اشاره به این که در انتخابات پیش رو یک هزارو ۸۰۰ نفر کار برگزاری انتخابات را بر عهده دارند، افزود: برنامه ریزی لازم برای انتخاباتی پرشور فراهم شده و مسوولان حق ندارند از امکانات دولتی برای کاندیداها استفاده کنند.

وی تاکید کرد: هدف اصلی در انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان برگزاری انتخاباتی سالم با حضور پرشور مردم است.

رحیمی در خصوص احتمال برگزاری انتخابات بصورت تمام الکترونیک افزود: در این خصوص ۲ برنامه پیشنهاد شده است یکی اینکه ۱۱ استان از مجموع تمام  استان های کشور که تک نماینده هستند انتخاب شده اند تا در تمام شهرستان های آنها انتخابات بصورت تمام الکترونیک برگزار شود که در این صورت بروجرد و لرستان را شامل نمی شود چون شهرستان های بروجرد و خرم آباد لرستان بیشتر از یک نماینده دارند.

وی اظهار داشت: برنامه پیشنهادی دیگر این است که ۱۴۰ شهرستان کشور انتخاب شده اند تا برگزاری انتخابات در آنها بصورت کاملا الکترونیکی باشد که بروجرد در شمار این ۱۴۰ شهرستان قرار دارد.

رحیمی با اشاره به اینکه این پیشنهادها در دست بررسی قرار دارند و هنوز تایید نهایی نشده اند، گفت: در بروجرد آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات بصورت تمام الکترونیک وجود دارد و برگزاری انتخابات به این شیوه علاوه بر اینکه راحت تر است احتمال خطای آن نیز کم است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close