اخبار بروجرد

۹۰ درصد راه‌های روستایی شهرستان بروجرد بازگشایی شد

روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: ۹۰ درصد راه‌های روستایی شهرستان که براثر بارش برف مسدود شده بود بازگشایی شد.

عبدالرحیم رحیمی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان بروجرد که در محل فرمانداری برگزار شد، افزود: اولویت اول در بازگشایی راههای اصلی است و بعد از آن راههای روستایی و فرعی بازگشایی می شود.

وی اظهار داشت: آماده باش ادارات ستاد بحران در صورت نیاز با یک پیامک اطلاع رسانی می شود و روسای ادارات باید پای کار باشند، در جریان بارش برف سنگین کمبود ماشین آلات برف روب و تجهیزات شهرداری ها باعث بحران شد.

فرماندار بروجرد بیان کرد: ماموران شهرداری از قبل ماشین آلات برف روب و نمک پاش را باید آماده کنند تا در مواقع بحران غافلگیر نشوند.

رحیمی با اشاره به عملکرد خوب ستاد مدیریت بحران اظهار داشت: باید آمادگی خود را برای بارش های بعدی که سازمان هواشناسی اعلام کرده بیشتر کنیم.

وی بیان کرد: در این راستا نیاز است تا اطلاع رسانی به دهیاران برای آمادگی بارش های روزهای آینده انجام شود تا سوخت مورد نیاز روستاها و انتقال بیماران نیازمند به بیمارستان و زنان باردار به شهر در دستور کار باشد.

وی با اشاره به اینکه باید آمادگی مواجهه با برودت هوا را در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده داشته باشیم، گفت: ادارات نباید وسایل گرمایشی و برق را در وقت غیر اداری روشن بگذارند و برای صرفه جویی و جلوگیری از قطع احتمالی برق و گاز صرفه جویی در دستور کار قرار بگیرد.

معاون دادستان بروجرد نیز دراین جلسه گفت: اگر بنا یا درختی باعث قطع برق در شرایط بارش برف و باران می شود و شهرداری و اداره برق نمی تواند آن را اصلاح کند به دادستانی اعلام شود تا با دستور دادستان اقدامات لازم انجام شود.

محمد رضاپور افزود: برخی دستگاهها و ادارات وابسته به مدیریت بحران در شرایط سخت و بحرانی پای کار نیستند که اگر این موضوع ثابت شود با این دستگاهها برخورد خواهیم کرد.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close