اخبار ایران

علم‌الهدی: در “ماجرای بنزین” برخی دوستداران رهبری مساله دار شدند

روزهای بروجرد- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: آنچه امروز به عنوان یک مشکل برای برخی افراد حزب‌الهی مطرح است اینکه، مقام معظم رهبری را دوست دارند اما باورمندی آنها نسبت به ولایت ضعیف است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی همزمان با “هفته بسیج” در همایش ارکان شجره طیبه صالحین در مشهد افزود: معنی ولایتمداری تنها این نیست که هر آنچه مقام معظم رهبری دستور بدهند عمل کنیم بلکه میبایست هر آنچه ایشان بیان می‌فرمایند، حرف و عقیده ما نیز همان نظر رهبری شود.

وی ادامه داد: در ماجرای اخیر افزایش بهای بنزین برخی افراد که عشق آنها به رهبر معظم انقلاب اسلامی جای تردید ندارد مساله دار شدند زیرا گفتند که چرا رهبری از این کار حمایت کرده‌اند.

امام جمعه مشهد گفت: مقام معظم رهبری با سبک اجرای افزایش بهای بنزین موافق نبودند اما اگر ایشان موضع‌گیری نمی‌کردند فتنه استکبار و صهیونیسم دو روزه جمع نمی‌شد.

وی در ادامه همچنین اظهارداشت: امروز دیگر بسیج به تبیین عاطفی و احساسی نیاز ندارد بلکه می‌بایست توجیه علمی و عقلانی داشته باشیم. نکته مهم امروز، توجیه در این خصوص است که مبدا اصلی بسیج ولایی بودن آن می‌باشد.

حجت الاسلام علم‌الهدی با اشاره به همایش ارکان شجره طیبه صالحین، افزود: صالحین باید مبدا باورمندی بسیج نسبت به ولایت را به عنوان حجت امام زمان(عج) تثبیت کنند. باید ببینیم قشر بسیجی در عرصه باورمندی به ولایت چقدر بالا آمده و در چه حدی قرار دارد.

وی ادامه داد: اصل قضیه بسیج بر مبنای فکری و اعتقادی است لذا صالحین نیز باید همین جهت را اصلاح کنند. اگر از این جهت درست شوند یک نهاد کارآمد و مفید به انقلاب اسلامی هستند اما اگر این قشر در عرصه باورمندی به ولایت بالا نباشد، در آن وابستگی به ولایت به عنوان یک جریان جدی و قطعی دینی مطرح نباشد و فقط در حد دوستی باشد با توجه به اینکه به عاطفه و احساس هیچ اطمینانی نیست ممکن است با فتنه دشمن همه مثل یک بمب منفجر و پراکنده شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به هفته گرامیداشت بسیج اشاره و بیان کرد: جریان بسیج یک دموکراسی قدسی بنابراین از دموکراسی مدرنیته قویتر است. در دموکراسی و جامعه مدنی غرب مردم در عرصه عملیات حضور ندارند بلکه در قالب مشارکت حزبی دسته‌بندی می‌شوند.

وی گفت: مشارکت سیاسی در غرب به عنوان حق تعیین سرنوشت مطرح است که مردم مختارند از این حق استفاده کنند یا نکنند اما در اندیشه اسلامی این موضوع به عنوان یک تکلیف آمیخته با اخلاص، قصد قربت، توجه به خدا و اعتقاد است. این کار تنها تعیین سرنوشت نیست بلکه یک خدمت و عبادت الهی می‌باشد که در شکل بسیج متبلور شده است.

حجت الاسلام علم‌الهدی افزود: در جامعه مدنی غربی، پلورالیسم سیاسی نه تنها تامین نمی‌شود بلکه از جهتی حذف می‌شود. اساس مردم‌سالاری و دموکراسی دینی ما قویتر از مردم‌سالاری مدرنیته است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close