اخبار بروجرد

بخش دیالیز بیمارستان آیت‌الله بروجردی بروجرد راه‌اندازی شد

روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد با اشاره به راه‌اندازی بخش دیالیز در بیمارستان آیت‌ا‌لله بروجردی گفت: ۱۳ دستگاه دیالیز وارد سیستم درمانی این بیمارستان شد.

محمد کاکاوند در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: با پیگیری‌های مستمر ۱۳ دستگاه دیالیز آلمانی از وزارتخانه وارد سیستم شده و بارگیری می‌شود، هشت دستگاه از این مجموعه به بیمارستان آیت‌الله بروجردی منتقل و آماده بهره‌برداری شده و پنج دستگاه دیگر نیز در بیمارستان امام‌خمینی(ره) فعال می‌شود.

وی افزود: در طول یک سال گذشته توانسته‌ایم یک «آی‌سی‌یو» به «آی‌سی‌یوهای» بیمارستان آیت‌الله بروجردی اضافه کنیم که به‌صورت جداگانه در حال خدمات‌رسانی به همشهریان است، هم‌چنین تعداد پنج اتاق عمل بسیار مجهز نیز اضافه کرده‌ایم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد با بیان اینکه ما دستگاه دیالیز را در این شهرستان نداشتیم ولی در حال حاضر با تهیه دستگاه به‌شکل امانی بخش دیالیز را با ۲۸ بیمار راه‌اندازی کرده‌ایم، عنوان کرد: هرکدام از بیماران سه بار در هفته دیالیز می‌شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضر بخش سونوگرافی را فعال کرده‌ایم به شکلی که بیماران خارج از بستری را نیز نوبت‌دهی کرده و روزانه در حد بضاعت و وقت کاری پزشکان بیماران سرپایی را هم خدمات‌دهی می‌کنیم.

کاکاوند گفت: با همراهی وزارتخانه و کمک‌های دانشگاه دستگاه «ام‌آر‌آی» را وارد کردیم که در ۲ ماه آینده با جانمایی در ساختمان جدید آماده فعالیت می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد در مورد احداث داروخانه در محیط بیمارستان آیت‌الله بروجردی خاطرنشان کرد: داروخانه این بیمارستان فعال است و پزشک داروساز مخصوص به خود را دارد، با وجود بخش آنکولوژی و شیمی‌درمان نیاز بود که این داروخانه راه‌اندازی شود.

کاکاوند اظهار داشت: با توجه به قیمت بالای داروهای شیمی‌درمان  خدمات داروخانه بیمارستان آیت‌الله بروجردی با هزینه کم و به‌صورت بیمه‌ای در اختیار بیماران و مراجعه‌کنندگان قرار می‌گیرد.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close