اخبار ایران

فرمانده سپاه: هرگز اجازه نمی‌دهیم جنگ به ایران بکشد

روزهای بروجرد- فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آمادگی ما برای پاسخ به هر تجاوزی قطعی است حال هرکس می‌خواهد سرزمین اش میدان اصلی جنگ شود بسم الله ما تا آخر ادامه می‌دهیم و تجاوز محدود، محدود باقی نمی‌ماند.

به گزارش ایسنا، سرلشکر حسین سلامی طی سخنانی در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه پهپاد‌های متجاوز غنیمتی که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با بیان اینکه بدون توقف هیچ کشوری از تاریخ خود جدا نمی‌شود، اظهار کرد: حیات هر لحظه هر جامعه امتداد میراث تاریخی آن است و در تاریخ هر سرزمین وقایعی وجود دارد که در زمان و مکان وقوع متوقف نمی‌شود بلکه سیمای آینده آن کشور را ترسیم می‌کند و منبع اقتدار، جاودانگی، عظمت و شکوه می‌شوند.

وی افزود: هویت هر ملت مفهومی امتداد یافته در زمان است. دفاع مقدس هنوز قطعه بی نظیر و جاودان و هویت بخش و قدرت آفرین ملت و جامعه ماست. شهیدان ما استوانه‌های مستحکمی هستند که پیکره اسلام بر آنان استوار است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: هنوز بسیاری از کسانی که خالق آن واقعه کم نظیر تاریخ ما بودند زنده هستند و می‌توانیم آنان را ببینیم. دفاع مقدس نازله‌ای از عاشوراست و مانند آن در بستر زمان حرکت می‌کند. الهام می‌دهد و فرهنگ می‌سازد. معیار و میزانی برای ارزیابی رفتار و ظرفیت این کشور در یک جنگ واقعی جهانی می‌سازد.

سلامی با بیان اینکه جنگ ما تمرکز همه نیرو‌های اقتصادی و سیاسی علیه کشوری تازه انقلاب کرده، بود، گفت: همه کشور‌ها متحد شدند تا این ملت را در آستانه یک تغییر و انقلاب به شرایط پیش از آن برگردانند، اما همه چیز دقیقا متضاد با اراده جهانی اتفاق افتاد و این ملت در جنگ قد کشید و قدرتمند شدیم.

وی افزود: اراده ما بر ارایه‌ای از قدرت‌های بزرگ غلبه کرد و تمرکز قوا در جهان را به هم ریخت، ولی این آغاز ماجرا بود نه پایان آن و این دفاع هنوز در اشکال دیگری ادامه دارد. ببینید چگونه این ملت در نبرد‌های سخت و دشوار رشد کرده است، آن هم یک رشد همه جانبه.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: امروز پیشانی جنگی انقلاب را در جهان ببینید. جنگ در شرق مدیترانه و شمال دریای سرخ کجا و جنگ در اروند و کرخه کجا. چگونه این ملت میدان‌های سیطره را از دست دشمنان یکی پس از دیگری آزاد کند؟ چگونه میدان دفاع را اینهمه گفت: گسترده کرده است؟ معیار موازنه چگونه تغییر کرده است؟ این تغییر فقط در میدان منازعه نیست.

وی تصریح کرد: قرار بود نفوذ معنوی انقلاب و میدان قدرت نظامی آن محو شود و انقلاب از مرز‌های ملی ما عبور نکند. قرار بود ما کشوری عقب مانده و تحت تاثیر استراتژی‌های دشمن فرسوده و آماده تسلیم بشویم. قرار بود نیازمند باشیم، پیشرفت نکنیم و الگوی دیگر کشور‌ها نشویم.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد:، اما همه می‌دانند و دشمنان ما هم بدانند ما قدرت تولید مخاطرات ناشناخته را بالا بردیم. ظرفیت‌های ما پنهانند و ما فقط بخش کوچکی از قدرت خود را آشکار کردیم و بخش کوچکتری از آن را به کار گرفته ایم.

سلامی با اشاره به برگزاری نمایشگاه پهپاد‌های غنیمی متجاوز در باغ موزه دفاع مقدس تاکید کرد: این نمایشگاه نشانه کوچکی است از پیشرفت‌های شگفت انگیز فناورانه‌ای که در این کشور به برکت رهبری فرزانه اش، ایران را فوران فناوری‌های نوین کرده است و ما متنوع‌ترین کلکسیون پهپاد‌های قدرت‌های پیشرفته نظیر آمریکا را در دنیا داریم.

وی افزود: این‌ها همه در سرزمین ما سقوط کرده اند و این حکایت از یک واقعیت تلخ دارد و آن تجاوز آمریکا به مرز‌های این کشور است، ولی یک واقعیت شیرین هم دربر دارد و آن سقوط همه نماد‌های مدرن بودن آمریکا در این کشور است تا ایرانی که در زمینه فناوری‌های نظامی محدود شده با اتکا به خود چنین توانایی یافته است.

سلامی ادامه داد: ما می‌زنیم، هرکسی که از حریم مرز‌های ما تجاوز کند، می‌خورد. این واضح است و آشکار هم می‌گوییم؛ و بدانید هر کاری کنیم می‌گوییم. ما هم توان عمل داریم و هم زبان گفتن و بر عهده گرفتن مسئولیت کاری که انجام می‌دهیم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز فاصله ما با آن‌ها کم شده است و انحصار این فناوری‌ها از آنان گرفته شده است. ما همیشه پیشرفتمان را بر اساس تحدید دشمن دریافته ایم. هرگاه تحدید شدیم پیشرفت کرده ایم. ما مبارزه را ارج می‌نهیم و از آن استفاده می‌کنیم و از چیزی نمی‌هراسیم.

وی یادآور شد: تحریم به ما استقلال واقعی را آموخت تا چگونه برد سلاح‌ها و تخریب آن را بر اساس شکست دشمن تنظیم کنیم. ما امروز جنگ‌های تدارکاتی خود را انجام داده ایم و محیای هر سناریویی هستیم پس ما وقتی از درون اشتباهات دشمن و نبرد با آنان بزرگ شده ایم، از تکرار آن در هراس نیستیم.

سلامی تاکید کرد: دشمنان ما باید چند واقعیت را بدانند و از زبان ما بشنوند تا دچار خطای راهبردی نشوند. گاهی سخن از گزینه‌های نظامی می‌گویند که البته مربوط به آنهاست، اما ما حرف خود را می‌زنیم. اول اینکه کمی به عقب برگردید و تاریخ را مطالعه کنید. از ماجرای طبس و در آتش سوختن نیرو‌های دلتا، بعد دفاع مقدس و بعد از آن ماجرا‌هایی که در چند سال اخیر رخ داده از دستگیری تفنگداران گرفته تا رخداد‌های اخیر.

وی در پایان گفت: آمادگی ما برا پاسخ و واکنش به هر تجاوزی قطعی است. هر کس می‌خواهد سرزمین اش میدان اصلی جنگ شود بسم الله. هرگز اجازه نمی‌دهیم جنگی به سرزمین ما وارد شود. ما تا آخر ادامه می‌دهیم و تجاوز محدود، محدود باقی نمی‌ماند ما اهل نتبیه و تعقیب هستیم. این را نشان داده ایم و نقطه امنی باقی نمی‌گذاریم پس مراقب باشید و اشتباه نکنید.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close