اخبار لرستان

صدور حکم اولیه برای برخی از پرونده‌های تخلفاتی ادارات لرستان

روزهای بروجرد- دادستان مرکز لرستان از صدور حکم اولیه برای برخی از پرونده‌های تخلفاتی ادارات این استان خبر داد و گفت: در آینده مفاد احکامی که صادر می‌شود به اطلاع مردم خواهد رسید.

به گزارش مهر، سعید رازانی در جمع خبرنگاران در سخنانی با بیان اینکه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه در رابطه با برخورد با مفاسد در ادارات و دستگاههای اجرایی، پیگیری های مستمری با دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی برای شناسایی مشکلات و تخلفاتی که ممکن بوده وجود داشته باشد در حال انجام است، اظهار داشت: در این راستا با همکاری اداره کل اطلاعات و سازمان بازرسی برخی پرونده ها برای دستگاههای اجرایی که دارای مشکلات و تخلفاتی بودند تشکیل شده است.

صدور حکم اولیه برای برخی از پرونده‌های تخلفاتی در لرستان

وی با بیان اینکه مرحله دادسرای برخی از این پرونده ها به اتمام رسیده است و به دادگاه ارسال شده است، افزود: حکم اولیه این پرونده ها در دادگاه برای برخی از پرونده ها صادر شده است.

دادستان مرکز لرستان با تاکید بر اینکه برخی از پرونده ها فعلا در مرحله دادسرا هستند، گفت: این پرونده ها جدیدا تشکیل شده اند و در مرحله دادسرا هستند.

رازانی با بیان اینکه عمدتا این پرونده ها در ارتباط با شهرداری ها، شورای شهر بروجرد، شهرداری الشتر و شهرداری خرم آباد، هستند، افزود: در این راستا افراد مختلفی تحت تعقیب قرار گرفتند و برای آنها قرار قانونی صادر شده است.

پرونده تخلفات شهرداری خرم آباد نیازمند تحقیقات بیشتر است

وی با اشاره به اینکه برخی از این افراد با قرار قانونی در حال حاضر آزاد هستند، گفت: در یک پرونده دیگر فعلا سه نفر بازداشتی داریم که مشغول تکمیل تحقیقات و پرونده این سه نفر هستیم.

دادستان مرکز لرستان با بیان اینکه هنوز تحقیقات ما کامل نشده است، عنوان کرد: به طور مثال پرونده مربوط به شهرداری خرم آباد چون مدت کوتاهی بوده که تشکیل شده طبیعتا نیازمند تحقیقات بیشتری است.

رازانی، تاکید کرد: تحقیقات، دلایل و مدارک بیشتری که جمع آوری شد اطلاع رسانی بیشتری به مردم صورت خواهد گرفت.

آزادی ۳ نفر از متخلفان مربوط به پرونده شهرداری خرم آباد

وی با بیان اینکه در خصوص پرونده شهرداری خرم آباد حدود چهار نفر از پرسنل شهرداری و دو نفر خارج از شهرداری دستگیر شده اند، افزود: پس از تحقیقات سه نفر با سند وثیقه موقتا آزاد شده اند ولی چند نفر فعلا بازداشت هستند.

پرونده مربوط تخلفات مدیران استانداری مراحل انتهایی خود را سپری می کند

دادستان مرکز لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه همچنین پرونده مربوط به تخلفات مدیران استانداری نیز مراحل انتهایی خود را سپری می کند، افزود: به زودی برای صدور حکم مقتضی، این پرونده به دادگاه ارسال می شود.

رازانی با تاکید بر اینکه تلاش ما این است که هر کدام از این پرونده ها در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسند، افزود: در آینده احکامی هم که صادر می شود مفاد آن به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا احتمال افزایش بازداشتی ها وجود دارد؟ افزود: این امر به تکمیل تحقیقات و توضیحات هر کدام از متهمان بستگی دارد، ممکن بوده در توضیحاتی که در متهمان بیان می کنند و یا مدارکی که از آنها اخذ می شود و مورد بررسی قرار می گیرند فرد یا افراد دیگری نیاز باشد که تحت تعقیب قرار بگیرند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close