اخبار جهان

جدال لفظی بوریس جانسون و کوربین درباره ایران

روزهای بروجرد- سخنان تند بین دو رهبر سیاسی زمانی آغاز شد که جرمی کوربین از جانسون پرسید آیا او به همراه شرکای اروپایی امضاکننده برجام برای احیا توافق هسته‌ای ایران و کاهش تنش در خلیج فارس همکاری خواهد کرد؟
 

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا پس از تشکیل اولین جلسه کابینه اش در مجلس عوام این کشور سخنرانی کرد.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر جدید بریتانیا، در اولین سخنرانی خود در جمع نمایندگان مجلس عوام، در پاسخ به جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر، در مورد تعامل وی با ایران، به شدت از او انتقاد کرد.

نخست وزیر بریتانیا در نخستین مناظره رودررو با نخست وزیر در سایه بریتانیا، جرمی کوربین، به شدت از او انتقاد کرد. دلیل اصلی انتقادات بوریس جانسون حمایت های جرمی کوربین از جمهوری اسلامی ایران عنوان شد.

سخنان تند بین دو رهبر سیاسی زمانی آغاز شد که جرمی کوربین از جانسون پرسید آیا او به همراه شرکای اروپایی امضاکننده برجام برای احیا توافق هسته‌ای ایران و کاهش تنش در خلیج فارس همکاری خواهد کرد؟

شهردار پیشین لندن که در بریتانیا او را «بوجو» می خوانند در واکنش به این پرسش ابتدا جرمی کوربین را نزدیک به دولت ایران خواند و گفت: «چطور می‌تواند درباره ایران حرف بزند. این آدم محترم که از شبکه پرس‌تی‌وی ایران پول گرفته است. او کسی است که در اتفاقاتی که در خلیج فارس رخ می‌دهد مکرراً به جای حمایت از دوستان ما در ایالات متحده از حاکمان ایران جانبداری می‌کند.»

بوریس جانسون هم چنین از آغاز دوران طلایی جدید در بریتانیا خبرداد. وی گفت دولت تحت امر او با انرژی کامل مذاکرات مربوط به برکسیت را دنبال می کند. وی گفت که کابینه اش مذاکراتی را الویت خود قرار خواهد داد که از برکسیت بدون بسته پیشنهادی اروپا درباره مرز ایرلند دفاع می کند.

وی که خود یکی از حامیان برکسیت سخت است بار دیگر تایید کرد که «خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون توافق» را نیز مدنظر قراردارد.

جرمی کوربین در این مناظره از نخست وزیر خواست تا تن به همه پرسی مجدد برکسیت و یا دست کم برگزاری انتخابات بدهد. کوربین گفت که جانسون وارث کشوری شده است که در ده سال گذشته به دلیل حکم رانی محافظه کاران کاملا عقب نگاه داشته شده است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close