اخبار بروجردویژه ها

گزارشی از شورای آموزش و پرورش بروجرد

روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: اگر بر اثر هر حادثه ای مدرسه ای دچار تخریب و آسیب شود همه ما مسئول هستیم بنابراین باید در ساخت اماکن آموزشی همه استاندارهای لازم در نظر گرفته شود.

به گزارش ایرنا، عبدالرحیم رحیمی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بروجرد که در محل سالن جلسات آموزش و پروش بروجرد برگزار شد گفت: مدارس غیر دولتی بخصوص باید در فکر توسعه و رعایت استاندارهای لاز م باشند چرا که اگر زمانی حادثه ای همچون زلزله رخ دهد و این مدارس دچار آسیب هایی شوند همه در برابر آن مسئول هستیم و باید استاندارد سازی ها مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به وجود زمین های آموزشی گفت: آموزش و پروش زمین های فرهنگی و آموزشی که در اختیار دارد در صورتی که خودش نیاز نداشته باشد می تواند بنا بر قانون آن را در اختیار موسسات غیر دولتی به منظور ساخت فضاهای آموزشی قرار دهد اما وظیفه ای ندارد و در صورتی که مازاد بر نیازش باشد می تواند این کار را انجام دهد.

فرماندار ویژه بروجرد افزود: آموزش و پرورش به قید اولویت و با توجه به شاخص هایی که وجود دارد می تواند از زمین های آموزشی که در اختیار دارد به موسسات بدهد.

رحیمی با اشاره به وجودمشکلاتی در سیستم های گرمایشی مدارس گفت: باید تمامی مشکلاتی که در این بخش وجود دارد به دقت نظر بررسی و برشمرده شوند تا بعد از مطرح شدن در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در شورای استانی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان مطرح و رسیدگی شوند.

وی با اشاره به همکاری و مشارکت خوبی که شورای شهر و شهرداری بروجرد در مسائل مختلف شهر و از جمله در بخش اقدامات فرهنگی داشته اند گفت: در موضوع یادواره شهدای آموزش و پرورش شهرستان بروجرد که اواخر خرداد ماه قرار است برگزار شود با تعامل و همکاری بین دستگاه های مختلف امید که بخوبی برگزار شود.

رحیمی افزود: هر چند با هیچ معیار مادی نمی توان فداکاری شهدا و خانواده های آنها را پاس داشت ولی ما صرفاً می خواهیم یادآوری کنیم که قدردان ایثار و از خودگذشتگی آنها هستیم.

فرماندار ویژه بروجرد در بخشی از سخنانش با تاکید بر اینکه ما نباید به سمت گسترش مدارس هیات امنایی برویم گفت: مدارس هیات امنایی در عمل هیچ کمکی به آموزش و پروش نکرده اند و باید در شیفت مخالف هر مدرسه هیات امنایی یک مدرسه عادی باشد تا در صورتی که والدین توان و تمایل به ثبت نام فرزند خود در آن مدارس را نداشتند در مدرسه عادی، ثبت نام کنند.

رحیمی با اشاره به وجود ۲۲ مدرسه هیات امنایی در شهرستان بروجرد گفت: این میزان مدسه هیات امنایی برای بروجرد زیاد است و نباید به سمت ایجاد مدارس هیات امنایی رفت.

وی با اشاره به در نظر گرفتن ۱۵ درصد از شهریه مدارس هیات امنایی به حسابی پشتیبان در آموزش و پرورش گفت: از محل این ۱۵ درصد که رقم قابل توجهی هم خواهد شد می توان برای رفع مشکلات سایر مدارس مناطق محروم و یا مدارس هیات امنایی دیگری که با مشکلات مالی مواجه هستند بهره گرفت.

فرماندار بروجرد در خصوص میزان افزایش شهریه مدارس هیات امنایی گفت: باید یک کیفیت سنجی در بخش های مختلف در این مدارس صورت گیرد و بنا بر رعایت استانداردها و کیفیتی که ارائه می شود میزان افزایش شهریه را مشخص کرد.

**افزایش ۱۲ درصدی دانش آموزان پایه اول

محمد مهر افزون رئیس اداره آموزش و پروش شهرستان بروجرد در جلسه شواری آموزش و پروش شهرستان گفت: امسال تعداد دانش آموزان پایه اول پنج هزار و ۷۰۰ دانش آموزش است که در مقایسه با سال گذشته افزایش ۱۲ درصدی را نشان می دهد.

وی با تاکید بر ضروت تکمیل و تحویل دبیرستان رحم دل گفت: باید این مدرسه تا قبل از مهرماه و نهایت در تیرماه تکمیل شود و تحویل داده شود.

مهر افزون با اشاره به راه اندازی موزه آموزش و پرورش گفت: این برنامه در دست عملیاتی شدن است و نوعی گذرگاه مفاخر و مشاهیر بروجرد به حساب می آید.

وی گفت: از جمله سیاست های کاربردی و عملیاتی آموزش و پرورش طرح توسعه خانه معلم شهرستان بروجرد است که در جایگاه خود می تواند بسیار کارآمد و کارساز باشد.

رئیس آموزش و پرورش بروجرد یادآور شد: ارتقای خدمات و طرح های پزشکی درمانگاه فرهنگیان یکی از فعالیت هایی است که در مرحله پیگیری و بررسی قرار دارد.

مهر افزون با اشاره به راه اندازی و توسعه باشگاه پیشکسوتان آموزش و پرورش گفت: این باشگاه قرار است در دبیرستان تاریخی امام امام خمینی (ره) ایجاد شود.

**مسائل بهداشتی مدارس باید مورد توجه قرار گیرد

رحیم جافری شهردار بروجرد با انتقاد از وضعیت بهداشتی برخی مدارس گفت: آموزش و پرورش باید نهایت توجه و رسیدگی به رعایت مسائل بهداشتی و وضعیت سرویس های بهداشتی مدارس را داشته باشد.

وی گفت: تغییر در زمان برگزاری امتحانات دانش آموزان نیز مشکلاتی ایجاد کرد که با توجه به مشحص بودن زمان امتحانات در ماه رمضان چرا از قبل نسبت به اینگونه تغییرات اقدام و اعلام نشد.

شهرداری بروجرد با تاکید بر ضرورت توانمندی مالی آموزش و پرورش گفت: برخی اماکن آموزشی در موقعیت های مناسب تجاری و مالی قرار دارند که آموزش و پرورش باید نسبت به تسریع در تکمیل پرونده تغییر کاربری آنها اقدام کند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close