ورزش

پشت‌پرده دیپورت ذوب‌آهن از کربلا

روزهای بروجرد- عراقی‌ها بازی با النصر را لغو کردند و مدیرعامل ذوب‌آهن همه چیز را گردن سعودی‌ها می‌اندازد

به گزارش فرارو در حالی که قرار بود شب گذشته ذوب‌آهن در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ٢٠١٩ و البته آخرین بازی فصل خود به مصاف النصر عربستان برود، این دیدار به شکل غیرمنتظره‌ای به تعویق افتاد. این در حالی است که سعودی‌ها به بهانه نبود امنیت در ایران بازی را به زمین بی‌طرف کشاندند، اما حالا مشخص شده کشور ثالث به خاطر نبود امنیت بازی را لغو کرده است!
اعلام خبر لغو در نجف!
ذوب‌آهن که روز دوشنبه از ایران به عراق سفر کرده بود، در یکی از هتل‌های نجف مستقر شد، اما بعد از یک ساعت خبر لغو بازی به گوش منصوریان و تیمش رسید. آذری، مدیرعامل این باشگاه ماجرا را این‌طور تشریح می‌کند: «ما حدود ساعت ٣:٢٠ در هتل مستقر شدیم و حدود ساعت ٤:٢٠ آقای شیتارو به ما خبر لغو بازی را اعلام کرد.
این در حالی است که تیم عربستانی به عراق نیامده بود و گویا از این مسأله باخبر بود.» فدراسیون عراق دلیل این اتفاق را مسائل امنیتی دانسته و درنهایت ذوب آهن از بازی در ورزشگاهی که چند روز قبل جنجالی بزرگ در آن را تجربه کرد، معاف شد. با تصمیم منصوریان و آذری، اعضای این تیم در عراق ماندند و یک روزی به زیارت پرداختند تا دیروز دوباره به اصفهان بازگشتند. با این وضع فصل احتمالا یک هفته دیرتر برای تیم اصفهانی به پایان می‌رسد.
عمان گزینه احتمالی با هزینه گزاف
ذوب آهن و النصر ٢ تیمی که صعودشان قطعی شده و برای سرگروهی به میدان خواهند رفت، هنوز نمی‌دانند در کدام زمین مقابل هم قرار می‌گیرند. باشگاه ایرانی با توجه به میزبانی باید زمین دیگری را برای این مسابقه معرفی کند که گفته می‌شود احتمالا عمان است. البته از همان ابتدا هم ذوب‌آهنی‌ها می‌خواستند مسقط را مثل فصل‌های گذشته به‌عنوان میزبان معرفی کنند، اما هزینه‌های گزافی که در فصول گذشته از تیم‌های ایرانی در این شهر گرفته شده بود، دلیلی شد تا ذوب آهن به فکر میزبانی در کربلا بیفتد.
البته آذری اعلام کرده این باشگاه از AFC درخواست غرامت خواهد کرد: «ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست غرامت می‌کنیم؛ زیرا آن‌ها خودشان این مسابقه را در دقیقه ٩٠ لغو کرده‌اند و یک هزینه در این شهر به ما تحمیل شده و یک هزینه هم در زمان برگزاری به ما تحمیل می‌شود که AFC باید غرامت ما را بپردازد.»
تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close