اخبار بروجرد

اختلافات خانوادگی بیشترین علت تماس با اورژانس اجتماعی بروجرد

روزهای بروجرد- رئیس اداره بهزیستی بروجرد گفت: در سال گذشته ۴۰۰ تماس با اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان ثبت شده که اختلافات خانوادگی واعتیاد بیشترین علت این ارتباط است.

کرم رضا پیردایه درگفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از دیگر علت های تماس با اورژانس اجتماعی بروجرد بنا بر بررسی ۴۰۰ تماس گرفته شده تا پایان سال ۹۷ مسائل مرتبط با کودک و همسر آزاری و زنان و دختران در معرض آسیب بوده است.

وی افزود: برنامه اورژانس اجتماعی با خط تلفن ۱۲۳ بصورت تیم سیار اورژانس اجتماعی و بصورت پایگاه های خدمات اجتماعی با هدف توانمندی سازی افراد در معرض آسیب بخصوص در مناطق حاشیه ای و سکونت گاه های غیر رسمی تدوین شده است.

رئیس اداره بهزیستی بروجرد بیان کرد: بعد از تماس با شماره ۱۲۳ فرد در معرض آسیب مورد مشاوره قرار می گیرد و در صورت نیاز به دفتر مرکز مداخله ارجاع داده می شوند.

پیردایه اضافه کرد: گروه‌های هدف برنامه های اورژانس اجتماعی زوجین متقاضی طلاق و افراد دارای اختلاف خانوادگی شدید، زنان و دختران آسیب‌دیده، کودکان کار، کودکان خیابانی، کودکان آزار دیده، دختران و پسران فراری از منزل و سایر افرادی هستند که به هر دلیل در شرایط بحرانی قرار دارند.

وی ادامه داد: خدمات تخصصی اورژانس اجتماعی شامل خدمات مددکاری، روانشناسی، تربیتی، حقوقی، فرهنگی و آموزشی است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close