اخبار جهاندسته‌بندی نشده

آب‌وهوای جهان قاتی کرده است+تصاویر

روزهای بروجرد- آب‌وهوای ژانویه ۲۰۱۹ از عجیب‌ترین آب‌وهواهای ثبت‌شده در جهان محسوب می‌شود که قطعاً تغییرات اقلیم روی آن تأثیرگذار بوده است.

به گزارش خبرآنلاین، از یک‌سو شاهد گرمای وحشیانه در نیمکره جنوبی و از سوی دیگر شاهد سرمای غیرمعمول در نیمکره شمالی بودیم که همه این‌ها نشانگر یک موضوع علمی است و آن اینکه دوران آب‌وهوای پایدار به سررسیده است.

برف‌های سنگین دسامبر گذشته بر فراز اروپا به ژانویه رسید. مرگ‌ومیر ناشی از آب‌وهوا در حال افزایش بوده و طوفان زمستانی باعث قطع سفرها، قطع برق و بروز مشکل برای روستاهای آلپ شده است.

از سوی دیگر طوفان پشت طوفان سواحل شرقی مدیترانه را رها نکرده است و خانه‌های ساحلی در لبنان خراب‌شده و آب‌وهوای متغیر و ناگهانی، کمپ‌های پناهندگان سوری را نابود کرده است.

اوضاع در نیمکره جنوبی کاملاً برعکس است. استرالیا اسیر گرمای شدید تابستانی شده و دمای هوا در اغلب شهرها در منطقه تاسمانی، ویکتوریا و نیوساوث ویلز بالا رفته و این بدان معنا است که وقوع آتش‌فشان افزایش‌یافته است. به همین خاطر اداره هواشناسی BOM ماه ژانویه را گرم‌ترین ماه تاریخ معاصر اعلام کرد.

اما در آمریکای شمالی گردباد قطبی غم‌انگیز جنوب کانادا و غرب میانه و شمال شرق ایالات‌متحده را در برگرفته و مردم دمای منفی ۳۵ درجه را تجربه می‌کنند. این نوع آب‌وهوا فلج‌کننده شده و مردم را از کار و زندگی انداخته است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close