اخبار لرستان

افزایش آبدهی رودخانه‌های لرستان از ۱۱ تا ۲۰۰۰ درصد

روزهای بروجرد- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: افزایش برخی آبدهی رودخانه‌های استان به ۲۰۰۰ درصد نیز رسیده است.
به گزارش ایسنا، رضا میرزایی در خصوص تاثیر بارش‌های اخیر بر روی آبدهی رودخانه های استان گفت: با توجه به حجم زیاد و شدت بارش ها، بخش اعظمی از بارندگی ها تبدیل به رواناب شده و تاثیر بارندگی تا ۲۸ آذر بر روی رودخانه‌های استان در دو حوضه آبریز کرخه و کارون بزرگ( دز) با افزایش آبدهی رودخانه ها بین ۱۱ تا ۲۰۰۰ درصد همراه بوده است.

وی گفت: در حوضه کرخه آبدهی رودخانه کشکان از ۵۶ متر مکعب در ثانیه تا ۱۳۰۰ متر مکعب در ثانیه متغیر بوده و در ۲۸ آذر به ۱۹۶ مترمکعب در ثانیه رسیده است که در نتیجه تغییرات دبی بین ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ درصد در اثر بارندگی‌ها نسبت به قبل از بارندگی افزایش نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد: در حوزه کارون بزرگ دبی رودخانه تیره از ۱۵ تا ۵۰ مترمکعب در ثانیه متغیر بوده و در ۲۸ آذر به ۳۰ متر مکعب بر ثانیه رسیده است که در نتیجه تغییرات دبی بین ۶۰ تا ۲۰۰ درصد در اثر بارندگی ها نسبت به قبل از بارندگی افزایش نشان می‌دهد.

میرزایی بیان کرد: دبی رودخانه ماربره از ۹ تا ۳۰ متر مکعب در ثانیه بوده و در ۲۸ آذر به ۱۰ متر مکعب در ثانیه رسیده است که در نتیجه تغییرات دبی بین ۱۱ تا ۲۰۰ درصد در اثر بارندگی‌ها نسبت به قبل از بارندگی ها افزایش نشان می‌دهد.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close