اخبار بروجرد

احداث نیروگاه خورشیدی در بروجرد نیازمند حمایت از بخش خصوصی است

روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان نیازمند حمایت از بخش خصوصی است.

به گزارش ایرنا رضا آریایی در جلسه بررسی احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان بروجرد افزود: استفاده از نور خورشید و تولید انرژی خورشیدی باید فراگیر شود.

وی اظهار داشت: تولید برق از نور خورشید یک انرژی پاک است که سالهاست روی آن کار مطالعاتی شده است.

فرماندار بروجرد افزود: برای صرفه جویی در سوخت های فسیلی، استفاده از سلولهای خورشیدی برای تولید برق فراگیر شده و در بسیاری از استانهای کشور وجود دارد.

آریایی با اشاره به اینکه از سرمایه های بخش خصوصی برای احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان بروجرد استقبال می شود گفت: زمین لازم برای احداث نیروگاه خورشیدی با ۳۰ درصد تخفیف از سوی شرکت شهرکهای صنعتی لرستان در شهرک صنعتی شماره ۲ بروجرد واقع در اشترینان واگذار می شود.

مدیرعامل شرکت برق لرستان گفت: احداث نیروگاه خورشیدی هفت مگا واتی ۳۷ هزار لیتر آب، ۵۰ هزار لیتر گازوئیل صرفه جویی می کند.

فریدون خودنیا افزود: برای تولید برق مقدار زیادی آب و سوخت های فسیلی مصرف می شود و این موضوع باعث آلودگی محیط زیست خواهد شد.

وی اظهار داشت: استان لرستان با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی پتانسیل های خوبی برای احداث نیروگاههای خورشیدی دارد.

وی در ادامه گفت: برق تولیدی توسط نیروگاه خورشیدی به صورت تضمینی از سرمایه گذار بخش خصوصی خریداری می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا جلسه بررسی احداث نیروگاه خورشیدی توسط بخش خصوصی در شهرک صنعتی شماره ۲ بروجرد واقع در اشترینان با حضور فرماندار بروجرد، مدیرعامل شرکت برق لرستان، مدیر عامل شهرک های صنعتی لرستان، مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری لرستان و سرمایه گذاران بخش خصوصی در فرمانداری بروجرد برگزار شد.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close