اخبار بروجرد

احداث ۲ بیمارستان خصوصی در بروجرد ضروری است

روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: با توجه به نیاز این شهرستان به مراکز درمانی احداث ۲ بیمارستان خصوصی ضروری است.

کامران سبزیان در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به جمعیت ۳۵۰هزار نفری بروجرد باید ۷۵۰ تخت بیمارستانی برای بستری بیماران وجود داشته باشد که درحال حاضر۵۵۰ تخت فعال در این شهرستان وجود دارد.

وی بیان کرد: افتتاح بیمارستان دولتی آیت الله بروجردی بخشی ازمشکلات بهداشت و درمان بروجرد برطرف شد و با راه اندازی ۲ بیمارستان خصوصی نیز تحول عظیمی در بخش درمان این شهرستان ایجاد خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با اشاره به اینکه به دلیل کمبود پزشک عمومی، جراح و پرستار بومی نمی توان از همه بخش های بیمارستان آیت الله بروجردی استفاده کرد، اظهارداشت: در زمان کلنگ زنی بیمارستان آیت الله بروجردی فضای مخصوص MRI در نظر گرفته نشده ولی با پیگیری های صورت گرفته با وزارتخانه و دستور وزیر بهداشت این مهم تحقق یافته و مراحل قانونی نصب این دستگاه در واحد بیمارستانی در حال انجام است.

سبزیان طرح بیمه سلامت را گامی مهم برای حمایت از افرادی که تحت حمایت هیچ دستگاهی نیستند برشمرد و اضافه کرد: افراد تحت پوشش این نهاد بیمه ای ۶ درصد هزینه درمان و ۹۴ درصد هزینه های درمان توسط دولت پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد پزشکان در بیمارستان تامین اجتماعی فعالیت دارند، ادامه داد: اجازه حضور پزشک ضریب کار را در صورتی که تعهدشان تمام نشده در ساختمان های غیر دولتی نمی دهیم.

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close