اخبار ایران

طرح ایجاد یک استان جدید

روزهای بروجرد- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایجاد استان ۱۵ خرداد در تقسیمات کشوری مطرح شده و پرونده آن در وزارت کشور موجود است.

به گزارش فارس، سید حسین نقوی‌حسینیدر همایش عقیدتی سیاسی ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان اظهار کرد: شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس یک نماینده دارند و در‌ صورت اضافه‌شدن نماینده، به حوزه انتخابیه یک نماینده اضافه خواهد شد.

وی بیان کرد: شهرستان قرچک پیشانی دشت ورامین است و این شهرستان باید رو به‌ جلو حرکت کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: حرکت رو به‌ جلوی قرچک همت همه مسؤولان شهرستان را می‌طلبد و این اقدام به‌ نحوه احسن در‌ حال انجام است.

وی تأکید کرد: ایجاد تنها استانی که در تقسیمات کشوری مطرح‌ شده و پرونده آن در وزارت کشور موجود است، استان ۱۵ خرداد است که از نظر پتانسیل جمعیت نیاز به‌ اضافه‌شدن شهرستان دیگری ندارد، چراکه دشت ورامین دارای یک‌ میلیون جمعیت است.

نقوی‌حسینی در‌ خصوص اضافه‌شدن شهرستانی به استان ۱۵ خرداد گفت: نماینده مردم گرمسار در مجلس رسما نامه‌نگاری کرده و خواهان پیوستن به استان ۱۵ خرداد در صورت تشکیل شدن است.

وی خاطرنشان کرد: در قرچک انسجام و همدلی در‌ خصوص پروژه‌های عمرانی وجود ندارد، در حالی که مسؤولان باید برای خدمت به مردم تلاش کنند و قدر خدمت به مردم را بدانند.

نماینده مردم شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس گفت: دشمنان نظام در‌ حال برنامه‌ریزی‌کردن بر روی نیروهای انقلابی، بسیجی و ایثارگران هستند و قصد دارند نیروهای رزمنده و ایثارگر را برای تحصن به مقابل مجلس بکشانند تا در مخالفت با نظام تظاهرات کنند.

تگ ها

مقالات مشابه

1 thought on “طرح ایجاد یک استان جدید”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close