اخبار بروجردویژه ها

پروژه سیلیکون متال بروجرد با رفع مشکلات اموال امیر منصور آریا در حال انجام است/ آخرین خبرها از نساجی بروجرد، زاگرس خودرو و زاگرس پوش

روزهای بروجرد- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت:رفع مشکلات ۵۴ واحد همه استان در سال جاری از برنامه‌های مه در راستای رونق تولید و اشتغال در لرستان است.

به گزارش فارس، محمدرضا صفی‌خانی در جلسه ستاد تسهیل استان لرستان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته آهک هیدرات پلدختر مشکلات داشت که برطرف شدند با همکاری ایمیدرو و سرمایه‌گذار در حال رفع مشکلات و نصب تجهیزات آن هستند.

وی افزود: قرارداد مینی پالایشگاه پلدختر نیز منعقد شده و زمین آن واگذار شده است همچنین مجوز خوراک آن از سوی وزارت نفت صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان به مشکلات نساجی بروجرد اشاره و عنوان کرد: تعهداتی که برای نساجی بروجرد داده بودیم نتوانستیم به‌خوبی انجام دهیم و منابع آن تزریق نشد.

وی ادامه داد: در هر صورت با اقدامات صورت گرفته افزایش ظرفیت تولید نساجی را داشتیم که از ۷ میلیون متر به ۱۲ میلیون مترمربع رسید که این موفقیت حاصل تغییر در شرایط تولید بود.

صفی خانی گفت: با توجه به سال حمایت از کالای ایرانی باید از نساجی بروجرد حمایت داشته باشیم کمااینکه می‌تواند افزایش تولید ۵ میلیون مترمربعی داشته باشد.

وی به کارخانه زاگرس پوش اشاره و گفت: فاز دو کارخانه پوشاک زاگرس پوش امسال به بهره‌برداری می‌رسد و این می‌تواند برند خوب برای استان باشد.

وی در ادامه به وضعیت زاگرس خودرو بروجرد اشاره و عنوان کرد: قرارداد با فوتون منعقد شده و تا یکی دو ماه آینده قطعات آن جهت تولید خودرو نصب می‌شود.

وی افزود: در فاز بعدی کارخانه عظیم خودرو بروجرد تولید ۴ مدل خودرو با همکاری شرکت هندی در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان به وضعیت کارخانه سیمان‌ سفید ازنا اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل معارضین این کارخانه حل‌شده و معدن نیز در اختیار آن قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه برای احداث فاز ۴ سیمان دورود اقبالی وجود نداشت اظهار کرد: انتظار داریم شرکت فارس خوزستان مستقیماً این پروژه را اجرا کند.

وی افزود: امیدواریم سیمان دورود به‌عنوان یک برند و از اولین صنایع بزرگ لرستان مشکلاتش برطرف شود.

وی از تلاش برای رفع مشکل ۵۴ پروژه مهم لرستان خبر داد و گفت: عملیات ساختمانی سیلیکون متال بروجرد در حال انجام است.

وی یادآور شد: این پروژه از پروژه‌های امیرمنصور آریا بود که با تلاش صورت گرفته مشکلات آن برطرف شد.

صفی خانی به مشکلات کارخانه همارشتن اشاره و عنوان کرد: با پیگیری صورت گرفته برای اجرای فاز جدید این کارخانه مشکلی وجود ندارد.

وی در مورد مشکلات ماشین‌سازی و  پرس که در اختیار شرکت خصوصی‌سازی است نیز اظهار کرد: هیچ سرمایه گزاری برای خرید این کارخانه‌ها اقبالی نداشت که نهایتاً با پیگیری فراوان سرمایه‌گذار پرس مشخص شد و به‌زودی مشکلات آن برطرف می‌شود.

این مسوول عنوان کرد: پرونده گروه امیرمنصور آریا در مراحل نهایی است که با تعیین تکلیف آن مشکلات کارخانه ماشین‌سازی نیز برطرف می‌شود.

صفی خانی به مشکلات شرکت صدر فولاد اشاره و بیان کرد: مشکل این شرکت مربوط به ضعف مدیریتی است.

وی در ادامه به کارخانه فولاد ازنا اشاره کرد و گفت: این کارخانه ۸۰ درصد پیشرفت دارد و در آینده‌ای نه‌چندان دور افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه ایجاد زنجیره فولاد در لرستان مدنظر قرار دارد، گفت: ایجاد زنجیره فولاد می‌تواند در احداث صنایع پایین‌دستی بسیار مؤثر باشد.

صفی‌خانی گفت: کارخانه صدر فولاد یکی از حلقه‌های مهم زنجیره فولاد در استان است که علیرغم داشتن فنّاوری جدید به دلیل ضعف مدیریتی با مشکل مواجه شده است.

وی خاطرنشان کرد: اواخر سال گذشته با پیگیری‌های فراوان فاینانس سرمایه‌گذار صدر فولاد حل شد و سرمایه‌گذار  جدید این شرکت علاوه بر احیا شرکت صدر فولاد فاز توسعه آن را نیز اجرا خواهد کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: با حمایت سیستم بانکی زیرساخت‌های تغییر تولیدات فولاد خرم‌آباد صورت گرفت و تولید آن از میلگرد به ورق تغییر می‌کند تا قابل رقابت در بازار باشد.

وی به مشکلات شرکت انیمیشن لرستان اشاره و اظهار کرد: این شرکت در حال حاضر در جشنواره کن حضور داشته و فیلم آن در حال اکران است.

صفی‌خانی از تلاش برای حل مشکلات فرو آلیاژ ازنا خبر داد و گفت: استان لرستان در اثر بخشی ستاد تسهیل در رفع موانع رتبه اول کشور را به دست آورده است.

وی در پایان عنوان کرد: تلاش کردیم امسال مشکلات ۵۴ واحد مهم و تأثیرگذار در استان را برطرف کنیم که نتایج خوبی در این راستا داشته‌ایم.

تگ ها

مقالات مشابه

2 thoughts on “پروژه سیلیکون متال بروجرد با رفع مشکلات اموال امیر منصور آریا در حال انجام است/ آخرین خبرها از نساجی بروجرد، زاگرس خودرو و زاگرس پوش”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close