اخبار سیاسیاخبار لرستان

فرمانده قرارگاه خاتم: راه آهن دورود-خرم آباد ۳۲ کیلومتر تونل دارد

روزهای بروجرد- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیا با بیان اینکه در چهلمین سال انقلاب ۴۰ پروژه بزرگ در کشور به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف می‌توانند نقش مهمی در توسعه کشور داشته باشند.

 

به گزارش فارس، سردار عباد‌الله عبدالهی در جریان بازدید از پروژه آزادراه خرم‌آباد-اراک و راه‌آهن دورود به خرم‌آباد، بیان کرد: طول این آزادراه ۱۳۴ کیلومتر بوده که قطعه خرم‌آباد تا بروجرد ۷۰ کیلومتر است و نزدیک به ۸ کیلومتر تونل وجود دارد و حجم بسیار بالایی نیز خاک‌برداری و سنگ برداری  شده است.

وی ادامه داد: بر اساس آماری که از مؤسسات گرفته‌ایم پیشرفت پروژه ۷۰ درصد و کار روسازی را انجام ‌می‌دهیم و برای این اقدام از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها استفاده می‌شود.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا عنوان کرد: امیدواریم تا پایان سال قطعه اول را به بهره‌برداری برسانیم تا فاصله مسیر ۳۰ کیلومتر کاهش یابد.

عبدالهی افزود: به علت غیر مهندسی بودن راه‌ها شاهد تلفات زیادی در هستیم این در حالی است که آزادراه‌ها ایمن هستند و در سایر موارد به عنوان سرمایه به شمار می‌روند.

وی گفت: متأسفانه در بحث برآورد قیمت پروژه در ابتدا اشتباهات زیادی صورت گرفته، اما با وجود مشکلات شدید پروژه رها نشده و تلاش شده بتوانیم خدمت بزرگ را به استان لرستان داشته باشیم.

این مسئول عنوان کرد: این‌پروژه به عنوان یک کریدور بسیار عظیم برای کشور بوده و هزینه پیش‌بینی شده برای آن یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده اما این عدد کفایت نمی‌کند، اما دنبال به ثمر رسیدن پروژه هستیم.

وی اظهار داشت: راه‌آهن دورود به خرم‌آباد اگر قرار باشد ادامه نیابد ارزشی ندارد و آن چیزی که برای کشور مهم بوده جایگزین خط متروکه سابق است و این کار باید ادامه یافته و به جنوب برسد.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا بیان کرد: طول این طرح حدود ۱۱۴ کیلومتر است که ۳۲ کیلومتر تونل داشته و حدود ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با تأمین منابع مالی شاهد به نتیجه رسیدن آن باشیم.

عبدالهی در ادامه با اشاره به اینکه برای چهلمین سال انقلاب ۴۰ پروژه بزرگ در کشور به بهره‌برداری می‌رسند، افزود: این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف به بهره‌برداری خواهند رسید می‌توانند نقش مهمی در توسعه کشور داشته باشند.

تگ ها

مقالات مشابه

2 thoughts on “فرمانده قرارگاه خاتم: راه آهن دورود-خرم آباد ۳۲ کیلومتر تونل دارد”

  1. سلام ببخشید چرا اینقدر با بروجرد در مورد راه آهن، فرودگاه، بیمارستان، ورزشگاه،دانشگاه دارو سازی، همه این طرح ها یا نیمه کاره رها شدن یا کلنگ زنی کردن و خبری نیست چه دست هایی پشت پرده هست که شهر بروجرد شهر آیت الله العظمی بروجردی شهر مسیح کردستان محمد بروجردی شهری که از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای شهر فرزانگان لقب گرفته است ایقدر عقب افتاده شده است جدیدن هم با این آزاد راه اراک بروجرد خرم آباد هم که قرار از ۱۵کیلومتری بروجرد بگذره و مثل شهر پلدختر به یک کوره راه تبدیل میشدیم و اقتصاد فلج شهرمون دیگه پاک نابود میشه و گویی بروجرد محو میشه .من یک شهروند ساده بروجردی از رهبر عزیزمان رئیس جمهور و مجلس شورای اسلامی درخواست دارم تا در صورت امکان این مشکلات رو برطرف کنند ویا استان زاگرس رو به مرکزیت شهر فرزانگان بروجرد تصویب کنید
    با تشکر فراوان از شما زحمت کشان ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close