اخبار سیاسیاخبار لرستان

استاندار لرستان: بودجه عمرانی لرستان ۶۵۰ میلیارد ریال کاهش یافت

روزهای بروجرد- استاندار لرستان با اشاره به کاهش اعتبارات در تمامی استان های کشور گفت: ۶۵۰ میلیارد ریال از بودجه استان لرستان امسال تحت عنوان کمک های فنی و اعتباری کاهش یافته است لذا نمی توان این بودجه جدا شده را در طرح های عمرانی هزینه کرد.

به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با موضوع اعتبارات متفرقه و شناور در محل استانداری افزود: امسال بودجه استان لرستان از محل درآمدهای نفتی و استانی ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است که کسر ۶۵۰ میلیارد ریال از این رقم، تاثیرگذار خواهد بود.

وی اظهار داشت: بودجه کاهش یافته درقالب کمک های فنی و اعتباری به دستگاه ها بازگردانده می شود اما مهم این است که نمی توان از این رقم برای فعالیت های عمرانی استفاده کرد.

استاندار لرستان افزود: ۸۰ درصد اعتبارات کشور ملی است که مدیران باید برای تخصیص این اعتبارات در استان به صورت جدی پیگیر باشند تا بتوان منابع بیشتری جذب کرد.

وی با تاکید بر لزوم تدوین برنامه های مدون برای توزیع اعتبارات شهرستانی گفت: اجازه جابجایی ۱۵ تا ۲۰ درصدی اعتبارات شهرستان ها داده شود.

خادمی افزود: برخی از طرح های کلیدی و محوری باید به صورت هفتگی رصد شوند تا با بررسی موانع و مشکلات پیش رو، روند اجرای آنها تسریع یابد.

وی ادامه داد: در برخی موارد نیز مجموعه مدیریت ارشد استان به عنوان ناظر و کنترل کننده نهایی بر فعالیت دستگاه ها عمل کرده و بدون دخالت در روش اجرای طرح ها توسط دستگاه مربوطه، طرح را تا حصول نتیجه مورد نظر دنبال می کند.

** ۱۲۵ طرح کلیدی در لرستان انتخاب شد
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان نیز در این نشست گفت: برنامه پیشبرد طرح های کلیدی در توسعه لرستان بررسی و در مجموع ۱۲۵ طرح انتخاب شده است.

علی هادی چگنی افزود: از این تعداد، ۶۳ طرح عمرانی و ۶۲ طرح اقتصادی است که مطابق با سیاست های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده اند.

وی با بیان اینکه تامین منابع به شیوه سنتی امکانپذیر نیست، اظهار داشت: باید برای اجرای این طرح ها و سایر پروژه های محوری استان از حضور مستمر و مفید بخش خصوصی استفاده کرد.

چگنی افزود: امسال برای ۳۵ طرح استانی ۷۶۰ میلیارد ریال و ۳۶ طرح ملی بنام ۲ هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال و پنج هزار میلیارد ریال برای مشارکت بخش خصوصی استان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: سال گذشته مصوبات دستگاه های استان از اختصاص ردیف های اعتباری متفرقه چهار هزار و ۶۰ میلیارد ریال بوده که ۲ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: مجموع بودجه مصوب لرستان در سالجاری هشت هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته ۵.۶ درصد افزایش یافته است.

** ۱۲۵ میلیارد ریال اعتبار در حوزه نوسازی مدارس لرستان جذب شد
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان نیز گفت: پارسال ۱۲۵ میلیارد ریال اعتبار در استان جذب شده و لرستان رتبه دوم تحقق کمک های خیرین را کسب کرده است.

محمد چگنی افزود: در ردیف های شناور ملی در چهار سرفصل اعتبارات تخصیص یافته است.

وی بیان کرد: در سرفصل سرمایشی و گرمایشی ۵۲ میلیارد ریال، تخریب، بازسازی و استاندارد سازی ۸۳ میلیارد ریال، تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام ۳۳ میلیارد ریال و بیش از ۱۸ میلیارد ریال برای خرید قیر جهت آسفالت حیاط مدارس جذب شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان نیز گفت: از یکهزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب ردیف های متفرقه، ۸۳۰ میلیارد ریال جذب شده است.

عبدالرضا بازدار افزود: در حال حاضر ۱۰ هزار هکتار شبکه آبیاری در دست اجرا است و سال گذشته نیز ۱۰ هزار هکتار شبکه تحت فشار با ۴۲۰ میلیارد ریال در استان اجرا شده است.

به گزارش ایرنا از این نشست، سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد ریال توسط اداره کل راه و شهرسازی، ۲۴۰ میلیارد ریال توسط ورزش و جوانان نیز جذب شده است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close