فرماندار بروجرد: بازنگری در برخی از مواد قانون تشکیل تعاونی ها ضروری است

روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: با توجه به اینکه تعاونی ها در بخش های مختلف کشاورزی، تولیدی و خدماتی فعالیت می کنند بازنگری در برخی از مواد قانون تشکیل آنها ضروری است.

به گزارش ایرنا، رضا آریایی در نشست بررسی مشکلات تعاونی های بروجرد که با حضور معاون تعاون وزیرتعاون، کار ورفاه اجتماعی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: تعاونی های بسیار بزرگی در کشور با سرمایه های کم راه اندازی شده اند و اقدامات وسیعی را انجام می دهند.

وی افزود: بسیاری از تعاونی ها دارای مشکلاتی هستند که باید بررسی، آسیب شناسی و برطرف شوند.

فرماندار بروجرد بیان کرد: تعاونی از ابتدا فعالیت خود را با سرمایه شخصی آغاز می کند اما نیازمند حمایت و نظارت دولتی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 2 هزار و 885 تعاونی با 27هزار و 801 عضو در استان فعال هستند که از این تعداد 347 مورد با 2 هزار و 345 عضو مربوط به شهرستان بروجرد است.

علی آشتاب با اشاره به اینکه 153 تعاونی در راستای اشتغال فراگیر مشغول به فعالیت هستند، بیان کرد: 204طرح تعاونی در حوزه اشتغالزایی روستایی فعال است.

وی اضافه کرد: یک هزار و 260 میلیون ریال سهمیه تسهیلات دراستان بود که تا کنون حدود یک هزار و 210 میلیون ریال آن به مرحله پرداخت رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان افزود: افزون بر 57 تعاونی در روستاها تشکیل شده که از این تعداد 9 تعاونی در روستاهای بروجرد است.

آشتاب با بیان اینکه 60 تعاونی بانوان در بروجرد فعالیت می کند، گفت: یک کمیته تخصصی برای رفع موانع تعاونی ها تشکیل شده است.

وی ادامه داد: 85 تعاونی برای مشاغل خانگی دراستان وجود دارد اما اولویت اصلی بخش تعاون است.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close