اخبار بروجرد

فرماندار بروجرد: اصحاب رسانه بیان دردهای مردم را در دستور کار قرار دهند

روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه در کنار دفاع از منافع ملی، ارزش های دینی، انقلابی و تنویرافکار عمومی بیان دردهای مردم را نیز در دستور کار قرار دهند.

رضا آریایی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه امروز دنیای رسانه نیازمند افراد متخصص و متعهد است، اظهارداشت: خبرنگاران به عنوان منادیان حق طلبی و حقیقت جویی نقش مهمی در ارتقاء آگاهی و فرهنگی سازی در بین مردم دارند.

وی افزود: امروز رسانه ها به دلیل فراگیری و سرعت انتشار خبر قدرت زیادی دارند و به همین دلیل نیز مورد توجه صاحبان قدرت هستند.

فرماندار بروجرد بیان کرد: هفدهم مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی را روز حقانیت قلم و آگاهی بخشی دانست و اضافه کرد: این روز فرصت مغتنمی برای پاسداشت صاحبان قلم و اندیشه است.

آریایی ادامه داد: خبرنگاران باید همواره تعهد اخلاقی، پرسشگری، تیزبینی و هوشیاری را سرلوحه عمل خود قرار دهند.

وی گفت: دقت، امانتداری، سرعت، صحت و آگاهی در نوشتن از ویژگی های خبرنگاران برای جلب اعتماد عمومی جامعه است.

معاون استاندار لرستان افزود: صداقت در قلم مهمترین خصیصه یک خبرنگار متعهد است زیرا رسانه ها باید به دور از هرگونه جانبداری و براساس وظیفه شرعی و اجتماعی در این وادی حرکت کنند.

آریایی با تاکید براینکه بشر نیازمند اطلاع و آگاهی است، بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه وظیفه خطیر اطلاع رسانی در جامعه امروزی را برعهده دارند.

وی اضافه کرد: خبرنگاران به عنوان سربازان و طلایه داران عرصه دانایی و آگاهی همواره خود را باید به سلاح دانش و معرفت تجهیز کنند.

معاون استاندار و فرماندار بروجرد گفت: این شهرستان دارای پتانسیل ها و ظرفیت های بسیاری برای توسعه و پیشرفت همه جانبه است که خبرنگاران می توانند با دانش و قلم خود نقش بزرگی درمعرفی آنها به کشور و جهان ایفا کنند.

شهید محمود صارمی ۱۷مردادماه سال ۷۷ بدست طالبان در مزارشریف افغانستان به شهادت رسید و پس از آن شورای فرهنگ عمومی کشور روز شهادت این شهید را به نام روز خبرنگار نامگذاری کرد.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close