116 میلیارد تومان اعتبار اشتغال‌زایی به لرستان اختصاص یافت

روزهای بروجرد- مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در راستای اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی اعتبار 116 میلیارد تومانی به لرستان اختصاص یافت.

به گزارش فارس، علی آشتاب در جلسه کارگروه اشتغال لرستان که در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: پس از پیگیری‎های انجام شده 981 طرح اشتغال روستایی در استان با 66 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار موفق به عقد قرارداد شده‎اند.

وی ادامه داد: همچنین 7 طرح اشتغال روستایی استان لرستان با 92 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار در کمیته ملی در دست بررسی است که از معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار تاکید به منظور تسریع در روند این طرح‎ها در کارگروه  ملی هستیم.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاط نشان کرد: در شهرستان بروجرد یکصد طرح اشتغال روستایی با 21 میلیارد و 400 میلیون تومان به سیستم بانکی معرفی شده‎اند که از این تعداد، 40 طرح موفق به دریافت تسهیلات، 14 طرح در دست بررسی و همچنین 19 طرح مصوب شده و انعقاد قرارداد در خصوص 25 طرح نیز انجام شده است.

آشتاب در ادامه با اشاره به مجموع عملکرد استان لرستان در طرح اشتغال فراگیر تصریح کرد: یک‌هزار و 673 طرح با 339  میلیارد تومان به بانک‎های عامل استان معرفی و از این مجموع 660 طرح با اعتبار 91 میلیارد و 400 میلیون تومان موفق به عقد قرار داد شده‎اند.

وی با اشاره به اینکه 551 طرح با اعتبار 105 میلیارد تومان در شعبه شهرستانی در دست بررسی است، افزود: همچنین قرارداد 34 طرح دیگر نیز با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان منعقد شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: استان لرستان در سال گذشته موفق به کسب رتبه برتر در حوزه اشتغالزایی فراگیر در کشور شده است اما با توجه به عمق مشکلات و آمار بالای بیکاری نباید به اقدامات صورت گرفته قانع بود و کاستن از این مشکلات تلاش مضاعف و کار شبانه روزی مسوولان دستگاه‎های اجرایی را می‎طلبد.

آشتاب اظهار کرد: در شهرستان بروجرد در حوزه اشتغال فراگیر 129 طرح با 111 میلیارد تومان اعتبار به سیستم بانکی معرفی شده است که در مجموع به 38 طرح با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع طرح‎های اشتغال فراگیر شهرستان بروجرد 61 طرح با اعتبار 70 میلیارد و 200 میلیون تومان در حال توزیع در شعبات بانکی است، ادامه داد: 27 طرح با اعتبار 29 میلیارد و 200 میلیون تومان در دست بررسی، 30 طرح مصوب و 4 طرح دیگر نیز به مرحله عقد قرار داد رسیده‎اند.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close