اخبار بروجردویژه ها

دانشکده پرستاری شهرستان بروجرد بازسازی می‌شود

روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به بازسازی دانشکده پرستاری شهرستان بروجرد گفت: ۲۰ پروژه در حوزه بهداشت و درمان در بروجرد اجرا می‌شود. 

به گزارش تسنیم، کورش ساکی در  آیین افتتاح بیمارستان آیت الله بروجردی که با حضور  وزیر بهداشت در سالن آمفی تئاتر فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شهرستان بروجرد ویژگی‌های خاصی دارد و از نظر جمعیتی دومین  شهرستان استان محسوب می‌شود.

وی به وجود بیش از ۲۰ پروژه بهداشت و درمان در شهرستان بروجرد اشاره کرد و افزود: در چهار سال اخیر به ویژه در بستر تحول سلامت پیشرفت‌های خیلی خوبی در این شهرستان داشتیم هرچند تا حد مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: در بحث هتلینگ و بیمارستان‌های قدیمی شهید چمران و حضرت امام (ره) بروجرد کارهای خوبی شروع شده است و زمین‌هایی برای ساخت پایگاه‌های سلامت و دیگر حوزه‌های درمانی واگذار شده است.

وی با بیان اینکه در زمینه دانشکده بروجرد نیز اقداماتی صورت گرفته است بیان کرد: دانشکده پرستاری بروجرد یک دانشکده مستهلک و قدیمی بود که در زلزله چند سال گذشته نیز آسیب دیده بود  به همین جهت مکانی در دانشگاه آزاد اجازه کردیم تا تدابیری برای بازسازی ساختمان آن اندیشده شود و بتوانیم ساختمان تازه‌ای در رابطه با دانشکده پرستاری داشته باشیم.

ساکی گفت: مکانی برای پردیس پیش بینی شده و خیرین نیز ورود پیدا کرده‌اند، مراحل انتهایی آن در حال انجام است که اگر اتفاق بی‌افتد این ظرفیت را دارد که دانشکده مستقلی در بروجرد ایجاد شود.

وی در رابطه با پروژه بیمارستان آیت الله بروجردی نیز تصریح کرد: عملیات اجرایی این بیمارستان ۲۲۹ تختی در سال ۸۶ در ۳۲ هزار متر مربع شروع و در ۵ طبقه با بخش‌های مختلف احداث شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: برای بهره برداری از این بیمارستان در موعد مقرر با حضور نمایندگان  این شهرستان جلسات مختلفی تشکیل شد.

وی اظهارداشت: با بهره‌برداری از این بیمارستان یک ارتقایی در سطح بیمارستان‌های بروجرد ایجاد خواهد شد هرچند با حد مطلوب فاصله زیادی وجود دارد؛ در این رابطه بخش خصوصی خوبی ورود پیدا کرده تا بخشی از بار درمانی را به دوش بکشد.

ساکی افزود: تصمیم داریم  با کمک خیرین در بیمارستان قدیمی نیز بخش‌های جدیدی ایجاد کنیم تا بتوانیم گام‌های بزرگ‌تری در جهت خدمات رسانی به مردم برداریم.

تگ ها

مقالات مشابه

1 thought on “دانشکده پرستاری شهرستان بروجرد بازسازی می‌شود”

  1. اينها همه کشک است بروجرد دانشگاه علوم پزشکي و دانشکده پزشکي مستقل مي خواهد .با اين حرف ها سر کاريم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close