جشنواره فرهنگی روز جهانی موزه در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود

حجت الله یارمحمدی در گفت‌وگو با تسنیم، به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی جشنواره فرهنگی و هنری در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره فرهنگی و هنری از 29 اردیبهشت تا دوم خرداد ماه 97  به مدت پنج شب از ساعت 19 تا 21:30 دققیه در خانه تاریخی افتخارالاسلام واقع در خیابان صفا کوچه هلال احمر برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد  عنوان کرد: با توجه به 28 اردیبهشت ماه روز جهانی موزه و سپس هفته میراث فرهنگی، فرصتی است در این هفته ارتباط پُر رنگ‌تری در زمینه وظایف سازمان میراث فرهنگی با مخاطبان که عموم مردم هستند داشته باشیم.

وی بیان کرد: در ایام مذکور شرایطی ایجاد شده تا حداقل در شهر بروجرد با اجرای یک جشنواره محلی مردمی که علاقه مند هستند با آثار تاریخی این شهرستان آشنا شوند.

یارمحمدی گفت: از آنجا که یکی  از گروه‌های هدف ما در این جشنواره نوجوانان  و جوانان  هستند لازم است اطلاعات اولیه‌ای هرچند کم راجع به آثار  و ابنیه تاریخی و ظرفیت‌های گردشگری ارائه دهیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این جشنواره فرهنگی و هنری در محل تاریخی  برگزار می‌شود مسلما خود معرفی برای این اثر ارزشمند است از طرفی در کنار آن اجرای برنامه‌های متنوع  داریم و سعی کردیم این تنوع را بالا ببریم تا اثرگذاری این  اطلاع رسانی را بیشتر کنیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد خاطرنشان کرد: در این جشنواره نمایشگاه عکس، کارگاه سفال، نمایشگاه کشفیات، نمایشگاه صنایع دستی، نمایش خیابانی برپا و  موسیقی سُنّتی اجرا می‌شود.

وی به طبخ غذا و نان محلی در این جشنواره اشاره کرد و اظهار داشت: در این جشنواره کارگاه‌هایی ایجاد شده است تا برخی علاقه‌مندان روی صنایع دستی  نیمه کاره کار کنند.

یارمحمدی افزود: با توجه به اینکه زمان برگزاری جشنواره با  ساعت افطار مواجه می‌شود، برای افطار روزه داران چای، نان محلی و  غذاهای محلی تدارک دیده می‌شود.

وی عنوان کرد: علاوه بر برگزاری این جشنواره در هفته میراث فرهنگی برنامه‌های جانبی دیگری مانند دیدار با فرماندار، امام جمعه  شهرستان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی را برای دانشجویان در نظر داریم.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close