شهاب روزبهانی: ثبت نام کلاس اولی ها در بروجرد آغاز شد

روزهای بروجرد- رئیس آموزش و پرورش بروجرد گفت: ثبت نام کلاس اولی ها در مدارس شهرستان از امروز سه شنبه آغاز شده و تا پایان خرداد ماه و تکمیل شدن ظرفیت کلاس ها انجام می شود.

شهاب روزبهانی در گفت و گو با ایرنا افزود: پیش بینی می شود امسال پنج هزار و 250 دانش آموز در پایه اول ابتدایی مشغول به تحصیل شوند.

وی اظهار داشت: سال تحصیلی گذشته پنج هزار و 100 دانش آموز در پایه اول ابتدایی در بروجرد مشغول به تحصیل بودند که این آمار در سال جاری سه درصد افزایش یافت.

رئیس آموزش و پرورش بروجرد بیان کرد: نوآموزان بعد از ثبت نام در مدارس به پایگاه های سنجش معرفی و ارزیابی های لازم از نظر بینایی، شنوایی، قد و وزن و دیگر اقدامات لازم انجام می شود و در پرونده سلامت آنها ثبت خواهد شد.

روزبهانی ادامه داد: با توجه به سهمیه اختصاص داده شده برای جذب معلم مقطع ابتدایی با کمبود حدود 110 معلم در این مقطع مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه امسال آخرین دوره برگزاری پیش دانشگاهی در نظام آموزشی بود، اضافه کرد: برای سال تحصیلی جدید پایه دوازدهم به مقطع متوسطه دوم اضافه شده که با توجه به وجود 2 هزار دانش آموز در این مقطع با کمبود 60 کلاس درس روبرو خواهیم شد.

52 هزاردانش آموزدربیش از 400 واحد آموزشی این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

کار تعلیم و تربیت این تعداد دانش آموز را سه هزار و 500 معلم و نیروی فرهنگی برعهده دارند.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close