شهردار بافت تاریخی بروجرد: اجرای طرح ساماندهی امامزاده جعفر(ع) مغفول مانده است

روزهای بروجرد- شهردار بافت تاریخی بروجرد گفت: زیرساخت‎های گردشگری در بروجرد مناسب نبوده و فضاهای مناسب را در حوزه زیرساختی در اختیار نداریم.

به گزارش فارس، شهاب ممدوحی در جلسه کمیسیون گردشگری شورای شهر بروجرد اظهار کرد: از نقاط ضعف حوزه گردشگری در بروجرد می‎توان به نبود فضاهای مناسب در حوزه زیرساختی اشاره کرد.

وی عنوان کرد: تعاریف سلیقه‎ای در شریان‎ها، نبود شریان‎های به روز و مناسب دسترسی و انسجام در صنایع دستی، جای خالی سیستم حمل و نقل عمومی و معرفی دقیق و کارآمد در سطح ملی و نبود فرهنگ گردشگری از نقاط ضعف موجود در این عرصه در بروجرد است.

شهردار بافت تاریخی بروجرد خاطر نشان کرد: در مقابل ظرفیت‎ها و فرصت‎هایی در حوزه گردشگری در این شهرستان وجود دارد که در کنار جاذبه‎های طبیعی و تاریخی، قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال به جنوب از آن جمله است.

ممدوحی با اشاره به اینکه گردشگری موضوعی فرابخشی بوده و همه بخش‎ها را در برمی‌گیرد، افزود: متأسفانه با وجود آب و هوای مطبوع و وجود فضاهای طبیعی و تاریخی اقدام عملی برای مشخص کردن و ایجاد درآمد در این عرصه انجام نشده است.

وی بر ضرورت احیای بافت تاریخی بروجرد تاکید و بیان کرد: حفظ هویت قدیمی و سنتی با پذیرش کاربری جدید در بافت تاریخی، بازسازی واحدهای مسکونی با رعایت معماری بافت تاریخی و اسلامی-ایرانی و ساماندهی عناصر و پهنه‎ها در قالب مسائل موضوعی و موضعی از جمله اقداماتی است که به تقویت صنعت گردشگری در بروجرد کمک می‎کند.

شهردار بافت تاریخی بروجرد تاکید کرد: ارائه اهرم‎های تشویقی از سوی شهرداری با هدف بهبود روند ساخت و ساز در بافت فرسوده، ایجاد ضوابط تفکیک و تجمیع برای آن و بالا بردن تراکم تا 120و 130 درصد با حفظ ضوابط در این بافت از جمله اقداماتی است که می‎توان در این بافت انجام داد.

ممدوحی با انتقاد از مغفول ماندن طرح ساماندهی بقعه امامزاده جعفر(ع) اظهار کرد: طرح‎های ساماندهی پهنه بازار، بلوار صفا، پیاده‎راه سازی در خیابان جعفری، اصلاح ترافیکی محور 18 متری، طراحی و ساماندهی گذر خوش‎بین و طرح پیاده گردشگری تا بافت تاریخی از جمله طرح‎های قابل اجرا در این محدوده است.

وی تاکید کرد: بدون شک رفع بخشی از نقاط ضعف موجود درحوزه گردشگری و بافت تاریخی بروجرد و در کنار آن تقویت نقاط قوت یاد شده نقش تاثیرگذار و غیر قابل انکاری در تقویت بن‎مایه‎های صنعت گردشگری در بروجرد و برخورداری از عواید عدیده آن دارد.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close