اخبار بروجرد

۲۷ برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی در بروجرد تجلیل شدند

روزهای بروجرد- آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با تقدیر از ۲۷ برگزیده در بخش‌های مختلف در بروجرد برگزار شد.

به گزارش مهر، آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با تجلیل از ۲۷ برگزیده این جشنواره در بخش های مختلف نقاشی کودکان، کتابخوانی آنلاین، مکتوب و … با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در تاتلار دکتر زرین کوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد از سوی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد برگزار شد.

داوود پهلوان مدیر امور کتابخانه های عمومی بروجرد در این مراسم با اعلام رضایتمندی از همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و ادارات شهرستان بروجرد در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: امسال بر خلاف سال های گذشته مشارکت عمومی در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح اقشار مختلف و آحاد مردم بروجرد بیشتر بود.

وی افزود: در جشنواره امسال مشارکت در بروجرد سه برابر سال های قبل معادل ۱۸۲ درصد رشد داشته است که در نهایت ۲۷ نفر در بخش های مختلف به عنوان برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی انتخاب و معرفی شدند که امروز از آنان تجلیل به عمل آمد.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی امام جمعه بروجرد نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اهمیت خواندن کتاب و کتابخوانی به ویژه در بین قشر جوان، اظهارداشت: فرصت ها همانند ابر از دست می روند و افراد نباید بگذارند این فرصت های گرانقدر بیهوده سپری شوند.

وی با بیان اینکه همانطور که جسم به غذا نیاز دارد آدمی در تامین غذای روح نیز می بایست دقت لازم را داشته باشد، افزود: غذای روح انسان قرائت قرآن، خواندن نماز و دعا، عبادت کردن و مطالعه مفید است.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: همه کتاب هایی که به چاپ می رسند شاید ارزش خواندن نداشته باشند و باید افراد به دنبال کتاب هایی بروند که در زندگی شخصی آنها مفید واقع شوند.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: کتابی مفید است که در ساختار شخصیت انسان، بالارفتن آگاهی، اصلاح اخلاق، رفع مشکلات اقتصادی، اصلاح آداب و معاشرت و … به درد فرد و جامعه بخورد.

وی بیان داشت: مطالعه مفید و تاثیر گذار می توان در ارتقای جامعه از نظر سطح فرهنگی افراد نقش داشته باشند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close