اخبار بروجرد

کارخانه کاشی جم بروجرد شروع به‌کار می‌کند

روزهای بروجرد- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه فعالیت کارخانه کاشی جم بروجرد تا یک ماه آینده حتماً شروع می‌شود، گفت: عملیات ساخت‌وساز فاز ۴سیمان دورود با پیگیری‌های مسئولان استانی در حال انجام است.

به گزارش تسنیم  رضا صفی‌خانی در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: شرکت پرس پس از چند سال احیا و فاز اول آن شروع به‌کار کرده‌است، کارخانه یخچال‌سازی با مشارکت بنیاد برکت با ۱۰۰۰۰ تولید یخچال فعال شده و ان‌شاءالله این روند ادامه داشته باشد.

وی افزود: فاز ۴ سیمان دورود پس از کلنگ‌زنی‌های چند باره و با پیگیری‌های عوامل استانی علاوه بر عملیات ساخت‌وساز آن که در حال انجام بوده یک سری تجهیزات آن نیز وارد سایت شده‌ و این نشان از اجرای کار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: در رابطه با فولاد ذوب‌آهن ازنا با توجه به قرارداد مشارکتی که وزیر صنعت روی آن تأکید و پیگیری داشت هیچ‌گونه دغدغه‌ای نداریم، کارخانه شیشه جزو بهترین صادرات‌کننده ماست هم خط و خطوط تولید اضافه شده و هم کوره آن پس از چند سال بازسازی شده‌است.

وی بیان کرد: کارخانه کاشی جم بروجرد تا یک ماه آینده فعالیت آن حتماً شروع می‌شود؛ فولاد خرم‌آباد به ورق تبدیل شده و در حال تولید است که این واحد مشکل داشت، اکسیر و دامداران ما به خروجی رسیده و محصولات جدید را اضافه کرده‌اند.

صفی‌خانی گفت: سیلیکون متال بروجرد که پروژه غیرفعال با پیشرفت فیزیکی پایین بوده فعا‌ل شده، هم‌چنین تجهیزات پالایشگاه پلدختر وارد شده‌است، تأخیر این پروژه برای زمین در اختیاری بود که مقاومت‌های لازم را نداشت و برای آن کلی هزینه شد تا به مقاومت و نصب تجهیزات برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: روز جمعه سی‌وپنجمین سالگرد نساجی بروجرد بوده و از رکود خارج شده‌است، طرح‌های توسعه آن در حال اجراست و بسیاری از تجهیزات آن تغییر کرده و ۱۹میلیون مترمربع تولید دارد، کارخانجات نساجی و پوشاک ما احیا شده‌ و می‌تواند رقابت کند.

صفی‌خانی در رابطه با صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی لرستان اظهار داشت: بیش‌تر این صنایع افزایش ظرفیت داشته و صادرات انجام می‌دهند، صنایع پلاستیکی امسال و سال گذشته تولیدات خوبی داشته و چند واحد که طرح توسعه دارند انجام می‌دهند به عراق صادرات دارند.

وی افزود: فضا و آینده تولید لرستان خوب شده، برای واحدهای کوچک راکد باید برنامه‌ریزی شود، برخی از این واحدها که امکان احیا ندارد باید تغییراتی در آن انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: روی پروژه‌های کلیدی که استاندار به‌طور دائم آن‌ها را پیگیری می‌کند اگر توجه ویژه‌ای داشته باشیم قطعاً در آینده اقتصاد لرستان تأثیر دارد.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close