اخبار بروجرد

کلینیک غربالگری سرطان بروجرد ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد

روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: کلینیک تخصصی تشخیص و غربالگری سرطان تیپ ۲ این شهرستان تاکنون ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

محمد کاکاوند در گفت وگو با ایرنا افزود: کمبود اعتبار وعدم تامین نیروی انسانی در بخش های حفاظتی و خدماتی موجب شده تا بهره برداری از کلینیک تخصصی تشخیص و غربالگری سرطان تیپ ۲ و کلینیک طرح تحول سلامت به عنوان ۲ طرح مهم عمرانی و بهداشتی شهرستان با تاخیرهمراه شود.

وی اظهار داشت: درنشست اخیر با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید شده تا هرچه سریعتر مشکل جذب نیروی خدماتی این ۲ کلینیک که از طرح های مهم و مورد نیاز مردم شهرستان هستند تامین شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد بیان کرد: عملیات گازرسانی و خدمات آب و برق این ۲کلینیک با پیگیری های انجام شده و امیدواریم به زودی مشکلات باقیمانده برطرف شود.

کاکاوند اضافه کرد: عملیات ساخت درمانگاه و خانه بهداشت به عنوان یک ساختمان ستادی در مجاورت کلینیک غربالگری سرطان با پیگیری های انجام شده مجددا آغاز و تلاش خواهد شد هرچه زودتر تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی یادآورشد: با تامین نیروی انسانی، نصب برخی تجهیزات و اقدامات برای نصب سیستم گرمایشی و سرمایشی مرکزغربالگری تشخیص سرطان و کلینیک طرح تحول سلامت شاهد رفع مشکلات مردم بروجرد در بخش بهداشت و درمان باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: کلینیک طرح تحول سلامت درسه طبقه دارای بخش های سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایشگاه، دندانپزشکی و داروخانه است.

کاکاوند اظهارداشت: پزشکان در تخصص های داخلی، قلب و عروق، جراحی اعصاب، ارتوپد، چشم، دندانپزشکی، گوش، حلق و بینی و اطفال در این کلینیک حضور دارند. 

وی با بیان اینکه راه اندازی این کلینیک نقش مهمی در بخش بهداشت و درمان بروجرد ایجاد می کند، افزود: این مرکز درمانی به همراه کلینیک تخصصی تحول سلامت در زمینی به مساحت هفت هزار و۲۵۰ مترمربع با زیربنای سه هزار و ۲۰۰ مترمربع احداث خواهد شد.

تگ ها

مقالات مشابه

1 thought on “کلینیک غربالگری سرطان بروجرد ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد”

  1. وضعیت بهداشت و درمان بروجرد را با شهرهای هم سطح آن مقایسه کنید به اوج تبعیض ، ناعدالتی و کم لطفی در حق مردم بروجرد خواهید رسید. کاشان، سبزوار، دزفول، بابل، و شاهرود ( شهرهای همم سطح بروجرد) دارای دانشگاه علوم پزشکی و مراکز مجهز آموزشی – درمانی هستند که با بهترین کیفیت و تعرفه و با اعضای هیات علمی فعالیت می کنند. شهرهای نیشابور، سیرجان، بم ، گناباد، اسفراین، تربت حیدریه، تربت جام، تنکابن، خمین، ساوه، فسا، لار، ایرانشهر، گراش، رفسنجان و .. با دانشگاه یا دانشکده پزشکی به صورت مستقل از مرکز استان امور بهداشتی و درمانی شهرها را اداره می کنند. بروجرد درحالی به عنوان بزرگترین شهری است که با سیستم “شبکه بهداشت و درمان” اداره می شود، تمام درآمدهای مراکز درمانی آن علیرغم موقوفه بودن بیشتر آنها( مثل زایشگاه حضرت زهرا علیها السلام، اورژانس بیمارستان چمران، اورژانس بیمارستان امام خمینی و …) به حساب “دانشگاه علوم پزشکی لرستان”واریز می شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close