اخبار بروجرد

عباس گودرزی: اشترینان استعداد شهرستان شدن را دارد!

روزهای بروجرد- نماینده بروجرد در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس در تذکری اظهار داشت: اشترینان بروجرد استعداد شهرستان شدن را دارد اما وزارت کشور تعلل کرده و گزارشی در این خصوص ارائه نمی‌دهد.

عباس گودرزی همچنین تصریح کرد: شیروان منطقه‌ای است که ۶۰ سال معطل تبدیل شدن به بخش مانده است اما پرونده آن بلاتکلیف است جهان آباد نیز مقرر بود به بروجرد وصل شود اما هنوز بلاتکلیف مانده است.

وی تأکید کرد: وضعیت تقسیمات کشوری در بروجرد باید ساماندهی شود.

این در حالی است که اگر آخرین آمار جمعیتی شهرستان های کشور را مد نظر قرار دهیم شهرستان بروجرد با وجود اینکه از نظر جمعیت سی و هشتمین شهر پر جمعیت ایران محسوب می شود اما از نظر مساحت، شهرستان بسیار کوچکی است به طوری که در بین شهرستان های ایران یکی از پرتراکم ترین شهرستانها محسوب می شود. حالا تصور کنید با جدا شدن بخش اشترینان بروجرد تقریبا نصف خواهد شد!

تگ ها

مقالات مشابه

4 thoughts on “عباس گودرزی: اشترینان استعداد شهرستان شدن را دارد!”

 1. امیدوار بود ادمی به خیر کسان مرا به خیر تو امید نیست شر مرسان
  تاریخ این رو هیچ وقت فراموش نخواهد کرد رزومه خالی تون رو در سال اخر نمایندگی میخواهید با این اقدامات پوپولیستی پر کنید؟؟؟

  1. شهرستان جدید اشترینان به نفع و صلاح منطقه بروجرد و مقدمه تأسیس استان جدید خواهد بود ان شاء الله

 2. شهرهای در سطح بروجرد، ضمن رشد علمی، صنعتی و کشاورزی هر کدام به یکی از شهرهای ایده آل برای زندگی تبدیل شدند.
  کاشان( دانشگاه علوم پزشکی، سازمانهای مستقل از مرکز استان، فرودگاه ، تاسیس صنایع مادر و طرح استان جدید ) سبزوار( دانشگاه علوم پزشکی، فرودگاه بین المللی، دانشگاه صنعتی، صنایع بزرگ و زمینه سازی برای تاسیس استان جدید) شاهرود( دانشگاه علوم پزشکی، فرودگاه، صنایع بسیار بزرگ، نیروگاه و سازمانهای مستقل از مرکز استان) نیشابور، دزفول و بابل شهرهایی که یکی پس از دیگری توسعه یافتند و حالا بروجرد در مدیریت ناکارآمد و تمامیت خواه لرستان بخش اعظمی از نیروهای تحصیل کرده خود را از دست داد و روز به روز محروم تر گردید. براستی چرا مسئولان کشور چشمان خود را به این حقیقت تلخ بسته اند که “بروجرد” هیچ پیوند و قرابتی با لرستان ندارد؟!
  قطعا تاسیس شهرستان جدید به نام “اشترینان” ضمن کاهش حساسیت های بیجای مدیران استان به این منطقه ، موجب توسعه و پیشرفت آن خواهد شد.
  البته روستاهای بزرگ بروجرد مثل: دهکرد، خایان و شیروان اگر در شهری غیر از بروجرد بودند ،هم اکنون شهرهایی فعال، پویا و جمعیت پذیر بودند. بروجرد تنها قربانی تقسیمات ناعدلانه کشوری نیست، روستا های بروجرد هم روزگار ناخوشی را می گذرانند!

  1. هرگز اجازه تکرار تجربه تلخ جدایی چالانچولان از بروجرد رو نخواهیم داد به دنبال توجیه نباشید هیچ بروجردی اصیلی از این طرح حمایت نخواهد کرد مگر کسانی که منافعی در گرو این کار داشته باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close