اخبار بروجرد

سلسله گزارش‌های “از شهرداری چه خبر؟”/ گفتگو با رییس سازمان عمران شهرداری بروجرد

روزهای بروجرد- با توجه به وضعیت خاص شهرداری بروجرد و لزوم آگاهی دقیق شهروندان از برنامه ها و راهکارهای موجود در سلسله گزارشاتی با روسای سازمان های این نهاد به گفتگو نشسته ایم خبرنگار ما این بار به سراغ رئیس سازمان عمران رفته است.

جناب مهندس ممدوحی ضمن معرفی خودتان بفرمائید چندسال در شهرداری بروجرد مشغول هستید و مسئولیت دارید ؟

با سلام وعرض ادب واحترام، شهاب ممدوحی قریب به نوزده سال سابقه، کارمند ثابت با مجوز ‌وزارت کشور در واحد های مختلف شهرداری مشغول به فعالیت هستم.
در این مدت حدود پانزده سال در قسمت های مختلف اعم از مدیریت دفتر فنی،مدیر عاملی سازمان عمران، مدیریت شهرسازی، معاونت عمرانی و شهرسازی، مدیریت شهرداری منطقه بافت تاریخی فرهنگی و هم اکنون سرپرستی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری را در کارنامه خدمتی خود دارم.

مستقیم بر سر مشکلات شهرداری برویم به نظر شما علت بوجود آمدن این مشکلات چه چیزی هست؟

در یک جمله عدم انضباط سازمانی چه در زمینه تخصص و صلاحیت نيروها و چه در زمینه مالی که متاسفانه سیستماتیک شده است و در یک کلمه “قانون گریزی”

راه برون رفت از وضعیت موجود را چه ميدانيد؟
در حقیقت اجرای حداکثری قانون در سازمانی به نام شهرداری که نتیجه این فرآیند تخصص وتعهد محوری، آموزش علم روز در حوزه تخصص و کار مرتبط،ایجاد انگیزه و…. شاکله این گزاره جلب اعتماد همشهریان به شهرداری بعنوان خدمتگزارانی صدیق و کاردان می‌باشد.

شهردار جدید جناب دکتر جافري و برنامه های ایشان چگونه می بینید ؟
در حقیقت برنامه آقای دکتر جافری همانطور که مطرح کرده اند و در این حدود یک ماهه عملکردشان نشان می‌دهد انضباط و برگشتن تمامی موازین قانونی در همه ارکان سازمانی به بزرگی شهرداری است که این امر موجب بازگشت اعتماد مردم به سازمانی به نام شهرداری خواهد شد.
بازخورد این روش در آینده نزدیک علاوه بر ارتقا و تعالی نیروهای شهرداری از نظر جایگاه اجتماعی و امنیت اقتصادی باعث توسعه پایدار در مقوله عمران شهری خواهد شد.

سوال پایانی برنامه های سازمان شما برای روزهای پایانی سال چیست و همچنین چه برنامه یی برای سال آینده دارید؟

با عنایت به اینکه دبیری ستاد نوروزی امسال به عهده اینجانب است طبیعتا سازمان عمران نیز در حال انجام وظایف ذاتی خود در این خصوص است که شامل خدماتی در زمینه آسفالت، ترمیم و احداث جداول، پلها، پیاده روها و… می‌باشد.

اما در خصوص برنامه سازمان برای سال آینده این نوید را به همشهریان میدهم که بودجه سال آینده بر اساس برون سپاری فعالیت های سازمانی در جهت هزینه کمتر وخدمات بیشتر در مقوله عمران شهری باشد که در آینده پروژه ها به صورت جامع خدمت شهروندان گرامی گزارش خواهد شد.

تگ ها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close