اخبار لرستان

۴۳۲ میلیون و ۱۵۳ هزار لیتر بنزین در لرستان مصرف شد

روزهای بروجرد- مدیرعامل شرکت نفت لرستان گفت: ۴۳۲ میلیون و ۱۵۳ هزار لیتر بنزین در لرستان از ابتدای امسال تاکنون توزیع و مصرف شده است.

به گزارش تسنیم، پیمان بهرامی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: شرکت نفت در استان لرستان تأمین فرآورده‌های نفتی و سوخت کل صنایع، آحاد مختلف مردم، حمل‌ونقل و نیروگاه‌ها را به عهده دارد.

وی افزود: تا پایان دی‌ماه امسال مجموع عملیات در راستای تأمین سوخت موردنیاز مردم انجام‌شده که بالغ‌بر۴۳۲میلیون و ۱۵۳هزار لیتر بنزین موتور، بالغ‌بر۴۶۰میلیون و ۶۱۰هزار لیتر نفت گاز در بخش‌های مختلف حمل‌ونقل، گرمایشی، صنعت و کشاورزی تأمین و همچنین تا پایان ۱۲بهمن‌ماه امسال ۵۹میلیون۶۰۰هزار لیتر بین ۴۷هزار و۵۷۶خانوار روستایی و خارج از حیطه شهری که گازرسانی نشده توزیع شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به دلیل توسعه شبکه گازرسانی ۱۴درصد کاهش مصرف و توزیع نفت سفید داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت نفت لرستان بابیان اینکه بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت کوره در استان صنعت سیمان است عنوان کرد: در استان لرستان شش میلیون و۶۹۱هزار لیتر توزیع‌شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل۱۶.۱درصد افزایش داشته است و همچنین گاز مایع در استان با توجه به توسعه شبکه گاز طبیعی نرم منفی دارد و تا پایان دی‌ماه امسال ۳۴هزار و ۱۴۵ تن مصرف گاز مایع استان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰درصد کاهش‌یافته است.

وی با اشاره به مصرف سی ان جی  در استان بیان کرد: توسعه گاز طبیعی فشرده‌شده برای تزریق به بخش حمل‌ونقل به مراکز عرضه به عهده شرکت نفت است که در همین راستا در استان ۱۱۵میلیون و ۱۸۲ هزار و ۳۲۱مترمکعب تا دی‌ماه تقریباً مشابه سال گذشته مصرف داشته‌ایم.

بهرامی با اشاره به دستاوردهای شرکت نفت استان لرستان طی ۴۰سال انقلاب اسلامی تصریح کرد: تا قبل از سال ۵۷ تنها ۱۵جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در استان بوده که پس از انقلاب به ۸۰ جایگاه و ۵۰ جایگاه عرضه گاز سی ان جی رسیده است و همچنین تا قبل از پیروزی انقلاب در شهرستان خرم‌آباد دو باب جایگاه وجود داشته که پس از انقلاب به ۱۹جایگاه و چهار جایگاه در دست احداث رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تأسیسات گاز مایع قبل از انقلاب وجود نداشته اما پس از انقلاب۱۲تأسیسات گاز مایع جهت شارژ سیلندرهای گاز مایع خانگی در استان افتتاح‌شده است و همچنین قبل از انقلاب ۳۱۰تعاونی فروش خدمات روستایی ارائه می‌دادند که بعد از انقلاب به ۷۲۵تعاونی رسیده که در حال حاضر پس از توسعه شبکه گاز این آمار روبه تعدیل است.

مدیرعامل شرکت نفت لرستان گفت: در سطح استان لرستان با سه تأسیسات شهید کیارش در خرم‌آباد، شهید کوپال بروجرد و شهید اسد الهی ازنا ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی، کار تأمین سوخت استان لرستان و استان‌های دیگر به‌عنوان مبدأ تأمین انجام می‌شود.

وی در رابطه با زیرساخت‌های عرضه فرآورده‌های نفتی اظهار داشت: خوشبختانه زیرساخت‌های استان قابل‌قبول است و بالغ‌بر ۶۶۷ نازل بنزین موتورداریم که از این تعداد ۲۰۰نازل مازاد است و همچنین بالغ‌بر ۲۷۵ نازل عرضه نفت گازداریم که از این تعداد ۶۰نازل مازاد است.

بهرامی افزود: در استان لرستان در راستای پروژه‌های توسعه‌ای ۹باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در دست احداث است که از این تعداد چهار باب شهرستان خرم‌آباد، سه باب شهرستان بروجرد، یک باب شهرستان ازنا و یک باب شهرستان الیگودرز است که جایگاه الیگودرز و یک جایگاه در خرم‌آباد تا عید به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت نفت لرستان عنوان کرد: از دیگر اقدامات شرکت نفت لرستان در راستای سیاست‌های سازمانی کشور کنترل و نظارت فرآورده‌های نفتی، مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی، کنترل کمی و کیفی این فرآورده‌ها تحویلی به مردم است و همچنین از باب کنترل مجاری عرضه مجموعاً در سال سه هزار و ۵۰۲بازدید روزانه، ۸۱۸ بازدید شبانه، چهار هزار، ۲۷۰بازدید کیفی از جایگاه‌ها و سه هزار۴۶۸بازدید از مصرف‌کنندگان فرآورده‌های نفتی که غالباً تولیدکنندگان صنعتی و مرغداری‌ها هستند انجام‌شده و همچنین ۴۰گشت مشترک از مجاری عرضه انجام‌شده است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close