اخبار جهانورزش

پیشنهاد نجومی بن سلمان به منچستر یونایتد/ چرا بن سلمان به دنبال خرید منچستر یونایتد است؟

روزهای بروجرد- بعد از قتل خاشقچی روزنامه نگار معروف سعودی، نگاه چهره‌ها و سیاستمداران بزرگ دنیا به پادشاهی عربستان ۱۸۰ درجه تغییر کرد. به همین علت بن سلمان از هر حربه‌ای استفاده می‌کند تا چهره خود در دنیا یکبار دیگر عوض کند. اما این‌بار او مسیری کاملا متفاوت را انتخاب کرده تا با استفاده از بدهی‌های باشگاه منچستر یونایتد آن را خریداری کند.
این در حالی است که شیخ منصور سرمایه دار اماراتی مالک منچستر سیتی با سرمایه گذاری عظیمی که انجام داده توانسته با خرید‌های بزرگ به سرمربی گری گواردیولا نتیجه قابل توجهی را کسب کند. به هرحال در صورت خرید منچستر یونایتد توسط بن سلمان ولیعهد عربستان، باید شاهد یک دربی البته از نوع مالکان سرمایه دار کشور‌های عربی باشیم.
محمد بن سلمان، شاهزاده عربستان پیشنهاد خود برای خرید باشگاه منچستر یونایتد را به رقم ۳.۸ میلیارد پوند افزایش داده و امیدوار است تا شروع فصل آینده به صاحب جدید این باشگاه مشهور و پرهوادار تبدیل شود.
نشریه سان برای نخستین بار در ماه اکتبر از علاقه عربستان به خرید منچستریونایتد خبر داد و حالا به نظر می‌رسد توافقات برای انجام این انتقال بزرگ در مرحله نهایی خود قرار دارد. افرادی متول از عربستان در سال‌های اخیر سرمایه گذاری مناسبی در رشته‌هایی همچون کشتی کج و اتوموبیلرانی داشته اند، اما ورود بن سلمان به عرصه فوتبال را می‌توان اولین حرکت عربستان برای سرمایه گذاری در اروپا در این رشته دانست.
بن سلمان در دوران حضور خود در راس قدرت علاقه زیادی به فوتبال نشان داده و عربستان در سال‌های اخیر میزبان بسیاری از تیم‌های بزرگ این رشته بوده است.

صاحبان آمریکایی منچستر در سال ۲۰۰۳ با مبلغ ۷۹۰ میلیون پونداین تیم را خریداری کردند. حالا آن‌ها میتوانند با فروش این باشگاه به بن سلمان بیش از ۲ میلون پوند سود کنند.

لازم به ذکر است که سوپر کاپ ایتالیا بین میلان و یوونتوس نیز پیش از این در شهر جده برگزار شده بود.
تگ ها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close