اخبار لرستان

مدیر کل آموزش‌و پرورش لرستان: تغییر کاربری مدارس بدون دانش‌آموز/ ۸۰پروژه آموزشی در دست اجرا است

روزهای بروجرد- مدیر کل آموزش‌وپرورش لرستان از تغییر کاربری مدارس بدون دانش آموز خبر داد و گفت: ۸۰ پروژه آموزشی و ورزشی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد در دست اجرا است.

رضا زینی وند مقدم در گفت و گو با مهر، با اشاره به اینکه از چهار هزار و ۵۰۰ مدرسه استان، حدود یک هزار مدرسه تخریبی هستند که به ناچار با وجود این که کد تخریبی خوردند و به سازمان نوسازی مدارس معرفی شده اند از آنها استفاده می شود، اظهار داشت: بنا است اعتباری در سال های آینده به این مهم اختصاص داده شود تا بازسازی این مدارس صورت گیرد.

وی افزود: بعضی از فضاها نیز به دلیل کاهش دانش آموزان دیگر نیازی به مدرسه در آن محل نیست و پیگیر تغییر کاربری در این گونه مدارس هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: مدارس قابل تغییر کاربری باید به درمانگاه فرهنگیان،  مهمانسرای خانه معلم و یا اردوگاه تبدیل شوند که این امر در شورای آموزش و پرورش استان مطرح و استاندار نیز به آن توجه داشته که ردیفی نیز برای هنرستان های فنی، پژوهش سراها و اردوگاه های هر شهرستان در قالب ماده ۲۷ با سرمایه گذاری بخش خصوصی پیگیری شود.

وی افزود: با توجه به محدودیت منابع آموزش پرورش به طور قطع نیازمند تخصیص اعتبار و به ناچار استفاده از ظرفیت خیرین هستیم.

زینی وند خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ پروژه آموزشی، پژوهشی، ورزشی، فرهنگی و تربیتی در طول سال ۹۷ در لرستان با اعتبار بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

وی افزود: ۶۰ درصد از این اعتبار تاکنون تخصیص پیداکرده و ۶ پروژه از این پروژه ها در دهه فجر امسال به بهره برداری رسید که امید است با توجه به پیگیری های انجام شده در سال ۹۸ همه این پروژه ها به نتیجه برسند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اظهار امیدواری کرد که با بهره برداری از این پروژه ها شاهد شکوفایی و تحولی در حوزه آموزش و پژوهش به ویژه در حوزه ورزش به عنوان امری مهم در راستای  سلامت دانش آموزان باشیم.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close