اخبار بروجرد

تعریض جاده دانشگاه آزاد بروجرد معطل اعتبار/حادثه بیخ گوش دانشجویان

روزهای بروجرد- در حالی هر لحظه امکان وقوع تصادف بیخ گوش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد وجود دارد که تعریض جاده دسترسی به این دانشگاه معطل اختصاص اعتبار است.

به گزارش مهر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در خارج از محدوده شهر به سمت جاده «ونایی» احداث شده است که در گذشته از طریق یک جاده مال رو به شهر تردد امکان پذیر بود، امروز پس از ۲۲ سال این جاده فقط آسفالت شده و تغییر آنچنانی نکرده است به طوری که هر از چند گاهی شاهد تصادفات جاده ای دانشجویی در این منطقه هستیم.

پروژه تعریض جاده دانشگاه آزاد واحد بروجرد برای برطرف شدن مشکلات تردد دانشجویان در سال ۹۵ آغاز شد تا با تعریض این جاده و برطرف شدن مشکلات، مرهمی باشد بر زخم دل خانواده های دانشجویانی که بر اثر تصادف در این محور جان خود را از دست داده اند.

عدم تخصیص اعتبار برای تعریض جاده

این درحالی است که این پروژه به دلیل عدم تخصیص اعتبار پس از دو سال هنوز تکمیل نشده است و مسئولان دانشگاه آزاد واحد بروجرد همچنان نگران وضعیت خطرناک جاده و جان دانشجویان این دانشگاه بسر می برند به طوریکه جاوید رئیس دانشگاه آزاد بروجرد پیش از این گفته بود اگر مشکل جاده حل نشود استعفا خواهد داد.

جاوید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در رابطه با تعیین تکلیف تعریض جاده دانشگاه، گفت: عملیات اجرایی این پروژه مهم دو سال پیش آغاز شده است اما به دلیل عدم تخصیص اعتبارات کافی نیمه کاره رها شده است.

وی، افزود: تصادفات جاده ای و از بین رفتن دانشجویانی که امانت بوده و نخبگانی که سرمایه های اجتماعی جامعه هستند معضلات چندین ساله دانشگاه آزاد بروجرد است که در برطرف شدن آنها سهل انگاری شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد، تصریح کرد: اگر از نظر تمکن مالی در مرحله ای بودم که میتوانستم هزینه کنم شخصا جاده دانشگاه را تعریض می کردم، این جاده متعلق به روستاییان نیز هست و مسئولان متولی باید پاسخگو باشند.

برای تملک زمین کنار جاده با وجود معارض با مشکل مواجه هستیم

احمد پارسا مدیر اداره راه و شهرسازی بروجرد نیز در سخنانی، اظهار داشت: تعریض جاده دانشگاه آزاد واحد بروجرد از سال ۹۵ آغاز شده و هم اکنون به دلیل عدم تخصیص اعتبار این پروژه مسکوت مانده است.

وی، تصریح کرد: برای شروع عملیات تعریض جاده ۳ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرد که با این اعتبار تا کنون حدود ۲۰ درصد عملیات راه شکافی، راه سازی، لجن برداری و … به طول ۱.۵ کیلومتر انجام شده است.

پارسا با بیان اینکه برای تملک زمین کنار جاده با وجود معارض با مشکل مواجه هستیم، ادامه داد: درخواست اعتبار جدید برای تملک اراضی برای تعریض جاده است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد مجوز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در سال ۹۶ را گرفته شده اما پرداخت نشده است.

وی، خاطرنشان کرد: پرداخت این مبلغ اعتبار را منوط به پیشرفت ۷۰ درصد عملیات تعریض جاده دانست که امکان این امر وجود ندارد چرا که پیشرفت کار به دراختیار داشتن اعتبار نیاز دارد.

مدیر راه و شهرسازی بروجرد، اظهارداشت: پیمانکار پروژه طی دوسال گذشته ۸ دهنه پل با ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در این محور اجرا کرده است که پیشنهاد می کنیم درحال حاضر ادامه عملیات اجرایی تعریض جاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در مناقصه جدید به اجرا گذاشته شود.

انتقاد از سهل‌انگاری متولیان

معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد نیز در این رابطه با ابراز تاسف از به تعویق افتادن پروژه تعریض جاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد، افزود: سهل انگاری مسئولان دست اندرکار این پروژه در اتمام عملیات اجرایی و تخصیص اعتبارات لازم کم فروشی محسوب می شود و هیچ گونه توجیهی از آنها پذیرفته نیست.

عبدالرحیم رحیمی، تصریح کرد: پروژه ای که جنبه حیاتی برای دانشگاه دارد و محل تردد هزاران دانشجو و روستایی است نباید مورد بی توجهی قرار می گرفته است.

وی، یادآور شد: برای برطرف شدن این مشکل پیشنهاد می کنم هر چه سریع تر مسئولان مربوطه استانی نسبت به تخصیص اعتبارات لازم جلسه ای برگزار و تصمیمات قطعی اتخاذ شود.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close