اخبار لرستان

۷۰۰ کلاس درس در مناطق صعب العبور لرستان تشکیل می شود

روزهای بروجرد- معاون پژوهش ، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش لرستان گفت: اکنون ۷۰۰ کلاس درس عشایری در مناطق صعب العبور استان تشکیل می شود.

به گزارش ایرنا علی عبدی پور در نشست معاونین پژوهشی آموزش و پرورش منطقه پنج کشور در خانه معلم شهرستان خرم آباد با اشاره به زحمات بی شائبه معلمان عشایری در این استان اظهار داشت: عشایر ذخایر انقلاب و نیازمند عدالت آموزشی هستند.

وی افزود: عشایر با کمترین توقع آموزشی درخواست حضور معلم در این مناطق هستند در حالیکه در برخی مناطق حتی افراد سرباز معلم نیز به سختی حضور می یابند.

عبدی پور ادامه داد: این در حالی است که معلمان عشایر بدون هیچ انتظاری برای تقدیر و معرفی به دنبال رفع مشکلات دانش آموزان این مناطق هستند.

وی با بیان اینکه یک معلم عشایری در سطح استان ۳۰۰ دانش آموز عشایری را شناسایی و تحت پوشش قرار داده است، افزود: معلمان عشایری دراین مناطق در حال توسعه پوشش تحصیلی هستند و باید کلاس مورد نیاز این افراد در نظر گرفته شود.

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش لرستان گفت: معلم نمونه نباید فقط در مرکز انتخاب شود و زحمات معلمان عشایری نیز دیده شود و اعتبارات ویژه برای آنها در نظر گرفته شود.

وی اظهار داشت: برخی معلمان عشایری ۱۱ ساعت تا رسیدن به کلاس درس پیاده روی می کنند و این ایثار بزرگی است.
عبدی پور بیان کرد: استان لرستان وسیع ترین حوزه عشایری در سطح کشور است.
/۶۰۶۰/۷۲۷۴

تگ ها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close